Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rafał Wolski w Lechii. Kontrakt został przedłużony do 2021 roku

Jeden z najlepszych polskich pomocników w Lechii jest od lipca 2016 roku. W marcu 2018 roku doznał kontuzji przez co nie pojechał z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata do Rosji. Rafał Wolski już normalnie trenuje. W środę, 8 sierpnia, gdański klub poinformował, o przedłużeniu umowy z piłkarzem do 30 czerwca 2021 roku.

Rafał Wolski w Lechii. Kontrakt został przedłużony do 2021 roku
A
A
data publikacji: 08 sierpnia 2018 r.
Rafał Wolski w maju 2017 roku podczas meczu Lechii z Koroną Kielce
Rafał Wolski w maju 2017 roku podczas meczu Lechii z Koroną Kielce
fot. Mateusz Ochocki/KFP

- Przed dołączeniem do Lechii często zmieniałem drużyny, brakowało mi na pewno trochę tej stabilizacji. Przy przedłużaniu kontraktu brałem to pod uwagę. Myślę, że zarówno klub, jak i ja jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Fajnie, że tak się stało. Grając w Lechii strzeliłem pierwszego gola dla reprezentacji Polski. Mam jednak cały czas coś do udowodnienia sobie i wszystkim oraz jakieś cele związane z drużyną, bo po ostatnim sezonie jest niedosyt. Mam nadzieję, że teraz ten rozpoczęty sezon będzie przełomowy - powiedział Rafał Wolski po przedłużeniu kontraktu z Lechią.

"Wolak" - jak mówią o nim koledzy - ma niespełna 26 lat. Na początku swojej kariery występował w młodzieżowych drużynach Legii Warszawa, a w sezonie 2010/2011 zadebiutował w ekstraklasie. W stołecznej drużynie grał do 2012 roku, zaliczając w sumie 25 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Z Legii 20-letni wówczas Wolski trafił do Fiorentiny. Został z niej wypożyczony najpierw do Bari, a następnie do belgijskiego KV Mechelen. Na początku 2016 roku Wolski wrócił do Polski i zasilił szeregi Wisły Kraków, w lipcu 2016 roku trafił do Lechii, z gdańskim klubem podpisał trzyletnią umową.

W 2012 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył w mistrzostwach Europy (nie zagrał ani minuty). W sezonie 2017/18 był powoływany do reprezentacji Polski. W dniu 5 października 2017 roku w meczu eliminacji mistrzostw świata z Armenią w Erywaniu strzelił swoją pierwszą bramkę w drużynie narodowej. 

W środę, 8 sierpnia, gdański klub poinformował o przedłużeniu z Wolskim kontraktu, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku.

- Trener Stokowiec dobrze to wszystko buduje. Wyniki na początku sezonu są niezłe. Graliśmy z mocnymi rywalami: mistrzem i wicemistrzem Polski, z którymi zdobyliśmy cztery punkty. Po tych pierwszych spotkaniach optymizm jest duży - mówi Wolski o sytuacji w Lechii. - W kadrze jest wielu młodych zawodników, którzy otrzymują swoje szanse na boisku, co pokazał ostatni mecz z Legią. Widać, że jest pomysł i dążenie do tego, by go wdrażać. Balans między młodymi a doświadczonymi zawodnikami jest zachowany, a wszystko dobrze funkcjonuje.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl