PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rafał Wolski jedzie do Włoch. Piłkarza gdańskiej Lechii w środę czeka operacja

Rafał Wolski jedzie do Włoch. Piłkarza gdańskiej Lechii w środę czeka operacja
W 72. minucie niedzielnego meczu z Piastem Gliwice padł w polu karnym na ziemię. Długo się nie podnosił, opuścił boisko kuśtykając. - Jestem już po badaniach i konsultacji z doktorem. Diagnoza: zerwane więzadło krzyżowe przednie - napisał rozgrywający Lechii Gdańsk Rafał Wolski na swoim Twitterze. Najpewniej czeka go kilka miesięcy przerwy w grze.

Rafał Wolski w 72. minucie meczu z Piastem poczuł ból w kolanie...

... po chwili padł na murawę

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zezwolił na pomoc ekipy medycznej

Ze łzami w oczach Wolski opuszczał boisko

W niedzielę, 18 lutego, Lechia na Stadionie Energa Gdańsk podejmowała Piasta Gliwice. Trener Adam Owen w przerwie meczu za Flavio Paixao wprowadził Rafała Wolskiego, który do składu wrócił po drobnym urazie. 

Niestety pomocnik Lechii w 72. minucie, gdy przedzierał się przez pole karne rywali, nagle upadł. Nie było faulu. Zawodnik trzymał się za kolano. Po kilkudziesięciu sekundach na murawę wbiegła ekipa medyczna, pomocnik biało-zielonych opuścił murawę kuśtykając, potem ze łzami w oczach wszedł do tunelu stadionu. Na boisko nie wrócił. 

W poniedziałek, 19 lutego, przeszedł badania lekarskie. Diagnoza nie jest optymistyczna: zerwane więzadło krzyżowe przednie.

Zawodnik ok. godz. 20.00 zamieścił wpis na swoim Tweeterze:


Operacja zostanie przeprowadzona w rzymskiej klinice Villa Stuart. Zabieg przeprowadzi profesor Pier Paolo Mariani, który operował w ostatnim czasie reprezentantów Polski - Arkadiusza Milika i Macieja Makuszewskiego.

Trudno w tej chwili przewidzieć, ile potrwa przerwa Wolskiego w treningach. Zwykle tego rodzaju uraz skutkuje co najmniej kilkoma miesiącami pauzy. To może oznaczać, że pomocnik Lechii nie pojedzie na mistrzostwa świata w Rosji, które rozpoczynają się 14 czerwca 2018 roku.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl