Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Radni z Przymorza Wielkiego zapraszają mieszkańców na festyn!

Czy wiecie Państwo, gdzie mieści się siedziba Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie? Czy znacie swoich radnych? Jeżeli nie, a chcecie się tego dowiedzieć, zajrzyjcie w sobotę, 8 września, na festyn, który odbędzie się na terenie Gimnazjum nr 19, przy ul. Jagiellońskiej 5. W przyjemnej, piknikowej atmosferze będzie można porozmawiać o sprawach dotyczących dzielnicy, i nie tylko...

Radni z Przymorza Wielkiego zapraszają mieszkańców na festyn!
A
A
data publikacji: 06 września 2018 r.
W sobotę, 8 września, szykuje się kolejny festyn na Przymorzu Wielkim
W sobotę, 8 września, szykuje się kolejny festyn na Przymorzu Wielkim
Fot. www.gdansk.pl

Miejsce festynu jest nie przypadkowe. To właśnie w gmachu Gimnazjum nr 19 mieści się siedziba radnych Przymorza Wielkiego.W najbliższą sobotę zaplanowano tu sporo atrakcji dla mieszkańców, warto zajrzeć tu całymi rodzinami.

Krzysztof Skrzypski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Przymorze Wielkie, informuje, że będzie to już trzeci festyn organizowany, od początku do końca, przez Radę Dzielnicy.

- Oczywiście, na Przymorzu Wielkim w ciągu roku odbywa się kilka festynów, których często jesteśmy współorganizatorami. W tym roku było już co najmniej sześć takich imprez. Mimo to uznaliśmy, że jako Rada Dzielnicy powinniśmy organizować dla mieszkańców także "naszą" zabawę – zaznacza przewodniczący Skrzypski. - Przymorze Wielkie to bardzo duża dzielnica. Mimo iż Rada istnieje i działa tu już ponad dwa lata to, niestety, nie jesteśmy wciąż dość rozpoznawalni. Nie każdy też wie, gdzie mieści się nasza siedziba, stąd pomysł na takie festyny.

Zachęcamy więc, by w sobotę mieszkańcy Przymorza Wielkiego, ale też i sąsiednich dzielnic, zajrzeli na ul. Jagiellońską 5.

Radni przygotowali bowiem "coś dla zdrowia" - chętni będą mogli przygotować zdrowy koktajl siłą własnych mięśni, za pomocą... roweru z blenderem.
"Z myślą o dzieciach" pojawią się dmuchańce do skakania, będzie też malowanie twarzy, gry, zabawy i konkursy, a do tego wata cukrowa i popcorn. "Dla wszystkich" nie zabraknie poczęstunku z grilla oraz kawy, herbaty i ciasta.
Każdy będzie mógł też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z festynu w fotobudce, a o godz.12 obejrzeć sztukę dla dzieci "Opowieści morskiej syreny" w wykonaniu Teatru Rozmaitości Adama Grodzkiego.
Zorganizowany zostanie także pokaz archiwalnych zdjęć wykonanych w tej dzielnicy.
W trakcie festynu Rada Dzielnicy będzie informować m.in. o rozpoczynającym się w poniedziałek głosowaniu na Budżet Obywatelski.

- Chcemy też porozmawiać o naszej roli w dzielnicy i kompetencjach. Przymorze Wielkie to w dużej mierze tereny spółdzielni mieszkaniowych, gdzie nie bardzo możemy działać. Zdarzają się jednak mieszkańcy, którzy przychodzą do nas i proszą o interwencję w spółdzielni. My, oczywiście, nie odmawiamy. Za każdym razem jednak proszę danego mieszkańca, by z daną sprawą udał się najpierw do spółdzielni. Dopiero wtedy interweniuję. Czasem udaje się coś załatwić, ale to nie do końca nasza rola, my działamy w miejskiej przestrzeni. W spółdzielniach powinni być aktywni przede wszystkich ich mieszkańcy, do czego zresztą zawsze ich zachęcam – podkreśla Krzysztof Skrzypski.

Festyn odbędzie się w godz. 10 - 13.

Rada Dzielnicy zaprasza w sobotę wszystkich mieszkańców Przymorza Wielkiego na ul. Jagiellońską 5
Rada Dzielnicy zaprasza w sobotę wszystkich mieszkańców Przymorza Wielkiego na ul. Jagiellońską 5
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora