PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Radni rozmawiają przed XLI sesją Rady Miasta Gdańska. Wtorek - godz.12.00

Radni rozmawiają przed XLI sesją Rady Miasta Gdańska. Wtorek - godz.12.00
W najbliższym programie „Wszystkie Strony Miasta” porozmawiamy z przedstawicielami klubów radnych o tym, co czeka nas podczas najbliższej sesji, ale też o ważnych miejskich wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnich dniach. Emisja programu - wtorek, 26 października o godz. 12.00. Zapraszamy!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Goście programu Wszystkie Strony Miasta . Nz. od lewej Andrzej Stelmasiewicz (WdG), Kamila Błaszczyk (KO) i Elżbieta Strzelczyk (PiS)
Goście programu "Wszystkie Strony Miasta". Nz. od lewej Andrzej Stelmasiewicz (WdG), Kamila Błaszczyk (KO) i Elżbieta Strzelczyk (PiS)
zdj. Grzegorz Mehring, Dominik Paszliński/gdansk.pl


W czwartek 28 października odbędzie się XLI sesja rady Miasta Gdańska. W programie obrad znalazły się uchwały dotyczące budżetu, ale też jest cała seria uchwał dotyczących bonifikat dla mieszkańców za wykupione kiedyś mieszkania. Radni będą też decydować o przyszłości wspólnego biletu komunikacyjnego (chodzi o tzw. bilet gdański obejmujący transport miejski i kolejowy w obrębie miasta). Projekt też rozwijany jest wspólnie z samorządem województwa.

Porządek XLI sesji RMG (123.74 KB)


Zaproszenie do studia gdansk.pl przyjęli:

  • Kamila Błaszczyk, wiceprzewodnicząca klubu radnych KO
  • Elżbieta Strzelczyk, radna klubu PiS
  • Andrzej Stelmasiewicz, radny klubu Wszystko dla Gdańska

W ostatnim miesiącu w Gdańsku miały miejsce ważne wydarzenia takie jak decyzja w sprawie powstania Parku Południowego. To ogromy zielony teren zlokalizowany w południowych dzielnicach miasta i mający zajmować 72 hektary powierzchni. W tej sprawie trwają konsultacje społeczne. Proces konsultacyjny prowadzony jest też w sprawie powstania na Głównym Mieście w Gdańsku Parku Kulturowego. Również przyszłość terenów postoczniowych i to w jakim kierunku ma zmierzać ich rozwój poddawana jest konsultacjom. O te sprawy z pewnością również zapytamy naszych gości, a jeśli czas pozwoli będzie też okazja do porozmawiania na temat Nowego Muzeum Sztuki w Gdańsku NOMUS.


„Wszystkie Strony Miasta” - emisja programu we wtorek, 26 października o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl