PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Radni przed sesją. Zobacz wideoczat - wtorek, godz. 12.00

Radni przed sesją. Zobacz wideoczat - wtorek, godz. 12.00
Na 28 marca 2019 r. zaplanowana jest VIII sesja Rady Miasta Gdańska tej kadencji. Do programu „Wszystkie Strony Miasta” zaprosiliśmy szefów klubów radnych. Wideoczat nadamy na żywo na portalu gdansk.pl we wtorek, 26 marca, w samo południe.
Na 28 marca 2019 r. zaplanowana jest VIII Sesja Rady Miasta Gdańska
Na 28 marca 2019 r. zaplanowana jest VIII Sesja Rady Miasta Gdańska
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Właściwie każde posiedzenie Rady Miasta Gdańska tej kadencji wzbudza duże zainteresowanie. Tak też będzie najprawdopodobniej tym razem. Na czwartek 28 marac 2018 r. została zwołana VIII sesja. W trzydziestopunktowym programie znalazła się też uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie Miasta Gdańska, ustalenia stawek opłat za postój pojazdów samochodowych w tej strefie oraz ustalenia sposobu pobierania opłat. Tu można spodziewać się dyskusji.

Czytaj też: Uwaga kierowcy! Planowane zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania

Oprócz tego w porządku sesji zaplanowane jest podsumowujące miniony rok wystąpienie dyrektora Gdańskiego Urzędu Pracy oraz decyzje w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w kilku lokalizacjach.

W wideoczacie będzie też okazja do przypomnienia o zbliżających się obchodach z okazji 74. rocznicy "Powrotu Gdańska do Macierzy". Rada Miasta od lat organizuje te uroczystości, które w tym roku 27 marca rozpoczną się o godz. 10.45. Biorą w nich udział kombatanci, Radni Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Gdańska, parlamentarzyści, władze samorządowe i wojewódzkie, konsulowie generalni i honorowi konsulatów w Gdańsku, a także harcerze oraz uczniowie gdańskich szkół. 

Na nasze zaproszenie do studia, skierowane do szefów wszystkich trzech klubów, odpowiedzieli:

  • Beata Dunajewska – przewodnicząca Klubu Radnych Wszystko dla Gdańska
  • Cezary Śpiewak-Dowbór – przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej


Zapraszamy do oglądania na żywo dyskusji z radnymi na naszym portalu gdansk.pl. Początek wideoczatu „Wszystkie Strony Miasta” o godz. 12.00.

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl