PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Rada Miasta Gdańska VII kadencji. Ostatnia sesja - zaprasza przewodniczący Bogdan Oleszek
Rada Miasta Gdańska VII kadencji. Ostatnia sesja - zaprasza przewodniczący Bogdan Oleszek
To pożegnanie z radnymi Miasta Gdańska VII kadencji - w czwartek, 8 listopada, o godz. 9. rozpocznie się ostatnia sesja, z której portal gdansk.pl przeprowadzi transmisję na żywo. Przewodniczący RMG Bogdan Oleszek podsumowuje dorobek mijającej kadencji i zachęca do oglądania relacji.
Gdańscy radni VII kadencji w Dworze Artusa na uroczystości wręczenia medali św. Wojciecha i ksiącia Mściwoja II (marzec 2015 r.)
Gdańscy radni VII kadencji w Dworze Artusa, na uroczystości wręczenia medali św. Wojciecha i ksiącia Mściwoja II (marzec 2015 r.)
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Zgodnie z prawem, VII kadencja Rady Miasta Gdańska zakończy się 16 listopada. Kilka dni po tym terminie zostaną zaprzysiężeni radni nowej, VIII kadencji, wskazani przez mieszkańców w wyborach samorządowych 21 października br. Wcześniej jednak, bo w czwartek, 8 listopada odbędzie się ostatnia- pożegnalna - sesja obecnej RMG.

- Formalnie nie jest to sesja uroczysta, ale w rzeczywistości taka będzie - mówi radny Bogdan Oleszek, który we wtorek, 6 listopada, był gościem portalu gdansk.pl w programie “Wszystkie Strony Miasta”. - Przyjdziemy w galowych strojach, uczcimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaprosiliśmy też radnych nowej kadencji.

Jaka była ta kończąca się, VII kadencja RMG? Zdaniem przewodniczącego Bogdana Oleszka - pracowita. Jej owocem jest 1800 uchwał, które regulują lub regulowały życie miasta. Była to też ostatnia rada czteroletniej kadencji. Następna - zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez parlament RP - będzie już 5-letnia.


BOGDAN OLESZEK W PROGRAMIE “WSZYSTKIE STRONY MIASTA”:Interesującym, choć mniej znanym aspektem, jest aktywność Rady na forum międzynarodowym. Gdańscy radni utrzymują przyjazne kontakty z samorządowcami na Ukrainie, w Rosji i w Niemczech. Każdy z tych krajów ma w tych relacjach swoją specyfikę, o której przewodniczący Bogdan Oleszek również opowiedział.

Ostatnia sesja Rady Miasta Gdańska VII kadencji rozpocznie się w czwartek, 8 listopada o godz. 9. Portal gdansk.pl przeprowadzi jak zwykle transmisję całego wydarzenia. Przewodniczący Bogdan Oleszek zaprasza Gdańszczan do oglądania tej ostatniej sesji na żywo.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl