Rada Miasta Gdańska VII kadencji. Ostatnia sesja - zaprasza przewodniczący Bogdan Oleszek

To pożegnanie z radnymi Miasta Gdańska VII kadencji - w czwartek, 8 listopada, o godz. 9. rozpocznie się ostatnia sesja, z której portal gdansk.pl przeprowadzi transmisję na żywo. Przewodniczący RMG Bogdan Oleszek podsumowuje dorobek mijającej kadencji i zachęca do oglądania relacji.

Rada Miasta Gdańska VII kadencji. Ostatnia sesja - zaprasza przewodniczący Bogdan Oleszek
A
A
data publikacji: 07 listopada 2018 r.
Gdańscy radni VII kadencji w Dworze Artusa na uroczystości wręczenia medali św. Wojciecha i ksiącia Mściwoja II (marzec 2015 r.)
Gdańscy radni VII kadencji w Dworze Artusa, na uroczystości wręczenia medali św. Wojciecha i ksiącia Mściwoja II (marzec 2015 r.)
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Zgodnie z prawem, VII kadencja Rady Miasta Gdańska zakończy się 16 listopada. Kilka dni po tym terminie zostaną zaprzysiężeni radni nowej, VIII kadencji, wskazani przez mieszkańców w wyborach samorządowych 21 października br. Wcześniej jednak, bo w czwartek, 8 listopada odbędzie się ostatnia- pożegnalna - sesja obecnej RMG.

- Formalnie nie jest to sesja uroczysta, ale w rzeczywistości taka będzie - mówi radny Bogdan Oleszek, który we wtorek, 6 listopada, był gościem portalu gdansk.pl w programie “Wszystkie Strony Miasta”. - Przyjdziemy w galowych strojach, uczcimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaprosiliśmy też radnych nowej kadencji.

Jaka była ta kończąca się, VII kadencja RMG? Zdaniem przewodniczącego Bogdana Oleszka - pracowita. Jej owocem jest 1800 uchwał, które regulują lub regulowały życie miasta. Była to też ostatnia rada czteroletniej kadencji. Następna - zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez parlament RP - będzie już 5-letnia.

BOGDAN OLESZEK W PROGRAMIE “WSZYSTKIE STRONY MIASTA”:


Interesującym, choć mniej znanym aspektem, jest aktywność Rady na forum międzynarodowym. Gdańscy radni utrzymują przyjazne kontakty z samorządowcami na Ukrainie, w Rosji i w Niemczech. Każdy z tych krajów ma w tych relacjach swoją specyfikę, o której przewodniczący Bogdan Oleszek również opowiedział.

Ostatnia sesja Rady Miasta Gdańska VII kadencji rozpocznie się w czwartek, 8 listopada o godz. 9. Portal gdansk.pl przeprowadzi jak zwykle transmisję całego wydarzenia. Przewodniczący Bogdan Oleszek zaprasza Gdańszczan do oglądania tej ostatniej sesji na żywo.

oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
wcześniejsza wiadomość
CNN Travel: Gdańsk wśród najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić w Polsce
późniejsza wiadomość
Budżet Obywatelski 2020. Potrzebny nam koordynator BO mów…