PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rada Dzielnicy Suchanino coraz bliżej - podpisy już złożone

Rada Dzielnicy Suchanino coraz bliżej - podpisy już złożone
Punktualnie o godzinie dziewiątej grupa inicjatywna z Suchanina pojawiła się w gdańskim magistracie by przekazać podpisy mieszkańców i wniosek o zorganizowanie wyborów do rady tej dzielnicy Gdańska. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wybory na Suchaninie odbędą się już pod koniec 2016 r., a Gdańsk zyska kolejną – 33. już Radę Dzielnicy.

Od lewej: Juliusz Grabowski, Szymon Mazurkiewicz i Ewa Okuniewska składają teczkę z podpisami mieszkańców Suchanina

Juliusz Grabowski, Szymon Mazurkiewicz i Ewa Okuniewska przekazali podpisy, które wśród swoich sąsiadów - mieszkańców Suchanina - zbierali przez półtora roku. W sumie zebrali ponad 1400 podpisów, czyli więcej niż minimum potrzebne do przeprowadzenia wyborów.

- Kończy się pewien etap, ale nie kończy się nasza praca. Teraz musimy jeszcze zachęcić mieszkańców do zgłaszania kandydatów na radnych i do licznego udziału w wyborach. Żeby nasz wspólny wysiłek nie poszedł na marne – mówili.

Aby na Suchaninie mogła być utworzona Rada Dzielnicy, potrzebnych będzie 15 kandydatów i odpowiednio wysoka frekwencja wyborcza (co najmniej 5 proc. mieszkańców objętych rejestrem wyborczym). Rada będzie miała do dyspozycji budżet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych - jego wysokość jest zależna od frekwencji w wyborach.

Przekazane dziś podpisy muszą zostać zweryfikowane przez urzędników. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, prezydent Gdańska ogłosi wybory, które odbędą się najprawdopodobniej w listopadzie lub grudniu bieżącego roku.

Inicjatorzy powstania Rady Dzielnicy na Suchaninie: teraz musimy zachęcić mieszkańców do zgłaszania kandydatów

Czytaj także: 

Suchanino: Jeszcze w tym roku Rada Dzielnicy? 

Michał PiotrowskiUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowymichal.piotrowski@gdansk.gda.pl
Michał Piotrowski - najnowsze
Michał PiotrowskiUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowymichal.piotrowski@gdansk.gda.pl
Michał Piotrowski - najnowsze