PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Race for the Cure i “Północny Pomaga” - weekend w Gdańsku pod znakiem biegów charytatywnych

Race for the Cure i “Północny Pomaga” - weekend w Gdańsku pod znakiem biegów charytatywnych
W sobotę (25 września) - IV edycja Biegu Charytatywnego “Północny Pomaga” na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego im ks. Eugeniusza Dutkiewcza w Gdańsku - w formule wirtualnej, a w niedzielę (26 września) na terenach zielonych Hevelianum - Race for The Cure, czyli największy marsz i bieg w Europie wspierający chorych na raka piersi.
Hevelianum bieg charytatywny Race for the Cure w 2019 roku
Hevelianum bieg charytatywny Race for the Cure w 2019 roku
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Sobota - wirtualny Bieg Charytatywny “Północny Pomaga”

Nadchodząca edycja biegu zorganizowanego przez Fundację Santander będzie absolutnie unikatowa - uczestnicy staną w szranki na dystansie 7,1 km, ale będą mogli go pokonać dowolną techniką. Miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli pomknąć po ścieżce na swoich jednośladach, pasjonaci hippiki odległość mogą przemierzyć konno, entuzjaści pływania będą mogli ten dystans przepłynąć, amatorzy chodzenia przejść, a przywiązani do tradycji po prostu przebiec.

To tylko od nas samych zależy w jaki sposób zaangażujemy się w wydarzenia. Najważniejszymi osobami są dzieci przebywające w hospicjum, bo to wszystko robimy z myślą o nich.

Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu każdego kto czuje się dobrze w ruchu, a jeszcze bardziej lubi pomagać. Do rywalizacji na rzecz Hospicjum Dutkiewicza zapraszamy miłośników biegania, chodzenia, pływania, jeżdżenia w każdym wieku. Z otwartymi ramionami powitamy na mecie nowicjuszy i weteranów. Każdego o otwartym sercu i wrażliwego na potrzeby najmłodszych – mówi Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander. 

Jak wziąć udział w biegu - wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ.

 

Uczestniczki i uczestnicy Race for the Cure mają do wyboru dwie dyscypliny: nordic walking i bieg
Uczestniczki i uczestnicy Race for the Cure mają do wyboru dwie dyscypliny: nordic walking i bieg
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Niedziela - Race for the Cure na terenach zielonych Hevelianum

Tradycja organizacji dorocznego biegu, którego celem jest promocja profilaktyki leczenia raka piersi, a całkowity dochód z zapisów przeznaczony na wsparcie osób chorych, sięga lat 80.tych ubiegłego wieku. Idea Race for The Cure dzięki Fundacji OmeaLife trafiła także do Polski. Fundacja ma siedzibę w Gdańsku Wrzeszczu, gdzie latem ubiegłego roku otworzyła pierwsze w Polsce Centrum Wiedzy o Raku Piersi. 

 

 

Pierwsza polska edycja wydarzenia odbyła się w Gdańsku (w 2018 roku). W tym roku, w niedzielę (26 września) zawodnicy tradycyjnie spotkają się na terenach zielonych wokół Hevelianum, w kilku miastach w kraju równolegle odbędą się biegi wirtualne (z tej opcji chętni można korzystać aż do 10 października).

 

Uczestniczki i uczestnicy mają do wyboru dwie kategorie:

  • nordic walking na dystansie 3 km (start w godz. 14 - 17)
  • bieg na dystansie 3 km (start w godz. 10 -13)

 

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie będzie wspólnego startu dla uczestników. 

Rozgrzewki o godz. 09:45, 11:45, 13:45, 15:45.

 

- Osoby dotknięte rakiem piersi biorą udział w różowych koszulkach, celebrując życie. Pozostali uczestnicy wyrażają gest solidarności wobec chorych zakładając koszulki białe. Wspólnie promujemy zdrowy styl życia poprzez aktywność fizyczną - zachęcają organizatorki z Fundacji OmeaLife.

Wpisowe dla osób uczestniczących w biegu lub marszu w Hevelianum kosztuje 60 PLN. Pakiet startowy zawiera: koszulkę, medal, chip do pomiaru czasu, numer startowy, kosmetyk.

Zgromadzone w ten sposób fundusze przeznaczone będą na działalność fundacji OmeaLife, której najważniejszą misją jest wsparcie merytoryczne i emocjonalne pacjentów oraz członków ich rodzin.

 

ZAPISY na stronie internetowej biegu

Więcej informacji o biegu w wydarzeniu na Fb

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl