Trzy gdańszczanki z medalami Pucharu Świata - trzy złote i cztery srebrne

W dniach 25-30 września w Sydney odbył się VII Puchar Świata Seniorów i Juniorów taekwon-do. 33-osobowa reprezentacja Polski zdobyła 34 medale, siedem z nich było udziałem gdańskich zawodniczek.

A
A
data publikacji: 02 października 2018 r.
Polska reprezentacja podczas zawodów Pucharu Świata

Polska zajęła 5. miejsce w klasyfikacji medalowej państw, zdobywając łącznie 34 medale w tym: 11 złotych, 14 srebrnych i 9 brązowych.

W składzie polskiej reprezentacji znalazły się 3 zawodniczki Gdańskiego Klubu Taekwon-do: Anna Karbowska, Kamila Kasprzak i Laura Drzewucka oraz trener Marcin Wołosz. Zawodniczki GKT Gdańsk wywalczyły aż 7 medali - 3 złote i 4 srebrne.

Najlepiej wypadła Kamila Kasprzak, która zdobyła Puchar Świata wygrywając kategorię walk -75 kg. Puchar Świata wywalczyły także dziewczyny w walkach drużynowych pokonując w finale Argentynę. W składzie 6-osobowej drużyny znalazły się Karbowska i Kasprzak.

Drużyna dziewczyn dołożyła jeszcze srebrny medal w konkurencji układów formalnych.

Dwa srebrne medale wywalczyła jeszcze Karbowska w walkach -56 kg oraz w technikach specjalnych.