PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przymorze Wielkie. Rozpoczyna się modernizacja kolejnego samorządowego basenu szkolnego

Przymorze Wielkie. Rozpoczyna się modernizacja kolejnego samorządowego basenu szkolnego
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała właśnie umowę z wykonawcą na przebudowę pływalni mieszczącej się w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku przy ul. Kaczyńskiego. Uczniowie i nauczyciele muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami przez najbliższe niemal 1,5 roku, gdyż zakończenie prac planowane jest w styczniu 2022 r.
W najbliższych dniach rozpocznie się modernizacja basenu w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku, która mieści się w dzielnicy Przymorze Wielkie
W najbliższych dniach rozpocznie się modernizacja basenu w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku, która mieści się w dzielnicy Przymorze Wielkie
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Kolejny szkolny basen w Gdańsku przejdzie modernizację. Przetarg na wykonanie prac wygrała firma NOJ-BUD Sp. z o.o. Koszt robót oszacowano na ponad 4,3 mln złotych.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie niecka basenu, której wymiary wynosić będą 16,5 m x  8 m. Poza tym wyremontowane zostanie zaplecze z szatniami i łazienkami.

- W budynku zamontowany zostanie nowy system wentylacji. Jednocześnie obiekt zostanie wyposażony w nową instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Przewidziano także montaż monitoringu - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

To kolejna tego typu inwestycja, która wykonana zostanie w gdańskiej placówce oświatowej.

W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na przebudowę basenu i termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 42 przy ul. Czajkowskiego na Suchaninie. Cała powierzchnia użytkowa tamtego budynku wynosi ponad 1,8 tys. metrów kw. W zakresie inwestycji znalazło się również wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej, instalacja monitoringu i nagłośnienia. Wyremontowany zostanie węzeł ciepła i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną. Wykonawcą prac będzie firma El-bud. Koszt całej przebudowy wyniesie niecałe 17 mln złotych. Przebudowa tego basenu zakończy się w sierpniu przyszłego roku, a termomodernizacja w październiku 2021 r.

W Gdańsku funkcjonuje obecnie 12 basenów publicznych, z czego cztery pływalnie: Chełm, Osowa, Stogi i Orunia znajdują się pod opieką Gdańskiego Ośrodka Sportu. Pływalnie na Osowej, Stogach i w dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce zostały wybudowane w ciągu trzech ostatnich lat. Osiem basenów połączonych jest z placówkami oświatowymi: SP nr 2, SP nr 42, SP nr 76, XV LO, Zespół Szkół Kształcenia Wizerunku, Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących oraz Pozytywna SP przy ul. Azaliowej. Basen w szkole przy ul. Azaliowej został oddany do użytku w 2015 r. W 2016 r. zakończyły się remonty basenów w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Subisława i w XV LO, a w minione wakacje - w Zespole Szkół Energetycznych.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl