Przyjdź i zobacz. Dni otwarte dla przyszłych lekarzy i farmaceutów

Jak opatrywać rany w warunkach domowych? Jak udrażniać drogi oddechowe i prowadzić reanimację? Gdański Uniwersytet Medyczny zaprasza na dni otwarte. We wtorek i środę, w dniach 12-13 kwietnia 2016 r., uczelnia czeka na wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem studiów medycznych.

Przyjdź i zobacz. Dni otwarte dla przyszłych lekarzy i farmaceutów
A
A
data publikacji: 12 kwietnia 2016 r.

Dni otwarte GUMed`2015 - wygląda na to, że było ciekawie
Dni otwarte GUMed`2015 - wygląda na to, że było ciekawie
materiały prasowe GUMed

- Dni otwarte są dla tych, którzy już wiedzą, że chcą studiować na naszej uczelni. Ale na pewno zaciekawią też osoby, które dopiero zastanawiają się nad wyborem studiów - mówi Anna Klein z Sekcji Informacji i Promocji Gdańskiego Uniwersyteut Medycznego. - Wiele interesujących rzeczy usłyszą też ci, którzy po prostu są ciekawi, jak funkcjonuje uniwersytet medyczny. Podczas dni otwartych będzie można znaleźć się w miejscach, jak na przykład w Trójmiejskiej Akademickiej Zwierzętarni Doświadczalnej, do których na co dzień nie ma dostępu.

W trakcie dwudniowej imprezy będzie można nie tylko zasięgnąć informacji na temat oferty edukacyjnej i zasad rekrutacji obowiązujących na rok 2016/17 na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, ale także poznać uczelnię możliwe najbliżej.

Z pomocą potencjalnym kandydatom przyjdą obecni studenci GUMed, którzy przygotowali dla nich mnóstwo warsztatów, wykładów i zajęć praktycznych (np. z szycia chirurgicznego, wykonywania zastrzyków i przygotowywania maści):

  • studenci z koła naukowego przy Zakładzie Anatomii i Neurobiologii GUMed zaprezentują modele anatomiczne i przeprowadzą quiz z podstaw anatomii
  • ich koledzy z SKN przy Katedrze Chemii Medycznej opowiedzą o ciekawostkach związanych z chemią medyczną, zaprezentują kilka doświadczeń, udzielą odpowiedzi na temat swojej katedry i  przeprowadzą warsztaty laboratoryjne dla licealistów
  • członkowie studenckiego koła naukowego Pielęgniarstwa Chirurgicznego pokażą, jak opatrywać rany w warunkach domowych i zaprezentują opatrunki specjalistyczne na rany przewlekłe. Przybliżą też techniki szycia chirurgicznego.
  • SKN przy I Katedrze i Klinice Kardiologii GUMed pokaże jak substancje psychoaktywne wpływają na układ sercowo-naczyniowy.Licealiści będą mogli zapoznać się z anatomią serca na przykładzie serca zwierzęcego. Studenci zaprezentują im podstawowe obrazy echokardiograficzne przy użyciu przenośnego aparatu USG V-Scren
  • Erasmus Students Medical University of Gdańsk zaprezentuje działalności zarządu, członków organizacji oraz tutorów. Studenci udzielą niezbędnych informacji na temat wymiany w ramach programu Erasmus+ dotyczących studiów i praktyk wakacyjnych.


GUMed z lotu ptaka
GUMed z lotu ptaka
materiały prasowe GUMed

Podczas dni otwartych będzie można również zwiedzić zakłady i katedry uczelni - żeby je zobaczyć, trzeba się wcześniej zapisać (nr tel. 58 349 11 63 e-mail: a.klein@gumed.edu.pl).

Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia eksponatów w Muzeum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które nie jest dostępne na co dzień.

Dni otwarte odbywać się będą w godz. 9-13 w holu budynku Collegium Biomedicum (ul. Dębinki 1) oraz na Wydziale Farmaceutycznym (ul. Hallera 107).

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie internetowej uczelni.
 

Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora