PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przetarg na wyposażenie Kunsztu Wodnego. Szacowany koszt to około 12 mln zł

Przetarg na wyposażenie Kunsztu Wodnego. Szacowany koszt to około 12 mln zł
Miasto poszukuje firmy, która będzie odpowiedzialna za wykończenie wnętrza budynku Kunsztu Wodnego. Ogłoszono przetarg na ten zakres prac. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację zadania. Kunszt Wodny to jeden z celów publicznych realizowany w ramach projektu „Zagospodarowanie Targu Siennego i Rakowego w Gdańsku”.
Kunszt Wodny
Kunszt Wodny
fot. www.gdansk.pl

 

- Gmina Gdańsk do końca 2020 roku, zgodnie z umową z inwestorem prywatnym zakończy wszystkie prace z zakresu inwestycji publicznej - mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta miasta ds. inwestycji. - Część tzw. publiczna obejmuje m.in. Kunszt Wodny, dla którego właśnie ogłosiliśmy przetarg na realizację prac wykończeniowych.

Zakres zadań w przetargu obejmuje wykonanie zaprojektowanej aranżacji wnętrz, począwszy od zabudowy meblowej, a skończywszy na oświetleniu i roletach zaciemniających. W ramach zadania będzie też wykonanie wyposażenia sali koncertowo-teatralnej. Szacowany koszt to około 12 mln zł.

- Docelowo Kunszt Wodny będzie siedzibą Instytutu Kultury Miejskiej, który też będzie zarządzał tym obiektem - podkreśla prezydent Aleksandrowicz.

W Kunszcie Wodnym znajdzie się informacja kulturalno-turystyczna, księgarnia, audytorium, otwarta przestrzeń pracowni - coworking oraz sale konferencyjne. Całość powierzchni budynku to 3 tys. m kw. Potencjalny wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację zadań. Otwarcie ofert nastąpi 13 stycznia 2020 roku.

Kunszt Wodny to jeden z celów publicznych realizowany w ramach projektu „Zagospodarowanie Targu Siennego i Rakowego w Gdańsku”. Wartość inwestycji zrealizowanych na rzecz Miasta w ramach tego projektu przez inwestora wynosi blisko 140 mln zł. Aktualnie projekt jest na etapie rozliczeń finansowych, dopiero po ich zakończeniu będzie możliwe przekazanie poszczególnych celi publicznych, które nastąpi do końca roku 2020.


Szczegółowe informacje o przetargu: „Budynek Kunsztu Wodnego - wykończenie i wyposażenie wraz z robotami towarzyszącymi” ul. Targ Rakowy 11 w Gdańsku.