PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przeróbka. Spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami we wtorek

Przeróbka. Spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami we wtorek
We wtorek, 15 maja, zaplanowano 78. już spotkanie obywatelskie z cyklu "Twoja dzielnica – Twój Gdańsk". To okazja, by spotkać się i osobiście porozmawiać z prezydentem oraz jego zastępcami o bolączkach i potrzebach Przeróbki. Spotkanie odbędzie się w gmachu Szkoły Podstawowej nr 61, przy ul. Siennej 26.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prezydent Adamowicz podczas spaceru badawczego na Przeróbce. We wtorek, 15 maja, spotka się z mieszkańcami dzielnicy
Prezydent Adamowicz podczas spaceru badawczego na Przeróbce. We wtorek, 15 maja, spotka się z mieszkańcami dzielnicy
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Warto wziąć udział w tym spotkaniu, ponieważ każda uwaga czy propozycja mieszkańców jest notowana przez urzędników miejskich. Następnie przygotowywana jest informacja do poszczególnych wydziałów gdańskiego magistratu i spółek miejskich dotycząca kwestii, którymi powinny się zająć (na podstawie tego, co zgłaszali mieszkańcy), a po kilku tygodniach radnym dzielnicy oraz radnym miejskim z danego okręgu przedstawiany jest raport z tego, co wykonano i załatwiono na podstawie sygnałów od mieszkańców, a także jakie inwestycje zaplanowano, ale zostaną zrealizowane w późniejszym terminie. Zachęcamy więc do uczestnictwa we wtorkowym wydarzeniu.

To spotkanie będzie składać się z dwóch części.

W pierwszej - prezydent Paweł Adamowicz przedstawi zagadnienia omówione podczas warsztatów i spaceru, które odbywały się w ostatnich dwóch tygodniach. Opowie również o zrealizowanych inwestycjach i planach rozwoju dzielnicy.

Podczas drugiej części spotkania mieszkańcy mogą się zwrócić ze swoimi pytaniami do odpowiednich zastępców prezydenta, którzy w oddzielnych salach czekają na chętnych do rozmów. Dzięki takiemu rozwiązaniu ci, którzy mają pytania np. o mieszkania komunalne lub remont drogi, kierują się bezpośrednio do zastępcy prezydenta ds. polityki komunalnej, a zainteresowani realizowanymi inwestycjami i planami inwestycyjnymi – do zastępcy prezydenta ds. polityki gospodarczej. Z kolei osoby interesujące się edukacją udają się do zastępcy prezydenta ds. polityki społecznej, a chcące poznać miejscowe plany zagospodarowania – do zastępcy prezydenta ds. polityki przestrzennej.

Spotkanie z prezydentem Gdańska, Pawłem Adamowiczem, rozpocznie się o godz. 17.00.

Przed spotkaniem będzie można porozmawiać z pracownikami jednostek miejskich. Od godz. 16 do stoisk informacyjnych zapraszają przedstawiciele: Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Gdańskiego Centrum Świadczeń, spółki Saur Neptun Gdańsk, Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Zarządu Transportu Miejskiego, straży miejskiej, policji, Wydziału Obsługi Mieszkańców UMG, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, przedsiębiorstwa Gdańskie Wody, Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Biura Rozwoju Gdańska, gdzie można zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. To okazja, aby spytać pracowników poszczególnych instytucji o konkretne zagadnienia.


CZYTAJ TAKŻE:

Prezydent Gdańska na Przeróbce. Ocenił aktualny stan, zapowiedział zmiany

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl