PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Przedszkole nr 66 na Zaspie ma już 40 lat. Zobacz naszą fotorelację z jubileuszu
Przedszkole nr 66 na Zaspie ma już 40 lat. Zobacz naszą fotorelację z jubileuszu
40 lat temu na gdańskiej Zaspie powstało Przedszkole nr 66, któremu nadano imię „Źródełko”. W piątek, 15 czerwca, 2018 r. jubileusz placówki świętowali pracownicy, wychowankowie i ich rodzice.
Przedszkole Źródełko  istnieje w Gdańsku od 1977 roku. Oferuje wychowanie przedszkolne dzieciom w wieku 3-6 lat
Przedszkole "Źródełko" istnieje w Gdańsku od 1977 roku. Oferuje wychowanie przedszkolne dzieciom w wieku 3-6 lat
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Oficjalne uroczystości jubileuszowe 40-lecia „Źródełka” odbyły się w piątek, 15 czerwca, 2018 r., w budynku przedszkola. Z okazji rocznicy dyrekcja placówki i pracownicy przygotowali też atrakcje dla wychowanków i ich rodziców w przedszkolnym ogrodzie.

- Jubileusz 40-lecia to wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania po latach, przeżywania od nowa wydarzeń i chwil z minionych lat - mówi przedstawiciel Przedszkola nr 66 w Gdańsku. - Taką sentymentalną podróżą do przeszłości zaproponowaliśmy podczas naszego Jubileuszowego Festynu Rodzinnego. Były rodzinne gry i zabawy pełne uśmiechu, niepowtarzalne potrawy pachnące zdrowiem, przedstawienie w wykonaniu rodziców i wiele innych atrakcji pełnych energii, w wesołym towarzystwie.

Przedszkole nr 66 „Źródełko” powstało na gdańskiej Zaspie przy ulicy Startowej 27, w 1977 roku. Jest placówką publiczną.

Budynek zlokalizowany jest na zielonym terenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Dysponuje 4. salami zabaw, salą gimnastyczną, szatnią, zapleczem kuchennym oraz łazienkami. Otoczony jest ogrodem.

Placówka oferuje podopiecznym cztery grupy, z podziałem na wiek (od 3. do 6. roku życia). Grupy są dwujęzyczne - w każdej realizowany jest program wychowania przedszkolnego, przygotowywany wspólnie z lektorami języka angielskiego.

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze