PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Przedszkolaki z „Trzydziestki piątki” testują nowy plac zabaw
Przedszkolaki z „Trzydziestki piątki” testują nowy plac zabaw
We wtorek, 13 lutego 2018 r., o godz. 10 w Przedszkolu nr 35 (ul. Wałowa 36) otwarto nowy plac zabaw. - Zachęcam, by czerpać z wzorców skandynawskich i pozwalać dzieciom odkrywać świat o każdej porze roku - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. polityki społecznej.

- Nasze przedszkolaki na pewno go polubią, bo jest przepiękny – zachwyca się Katarzyna Michalska, dyrektor Przedszkola nr 35 w Gdańsku
- Nasze przedszkolaki na pewno go polubią, bo jest przepiękny – zachwyca się Katarzyna Michalska, dyrektor Przedszkola nr 35 w Gdańsku
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

- Nowy plac zabaw przy Przedszkolu nr 35 to dodatkowa zachęta dla nauczycieli i przedszkolaków, aby korzystali z zimowej aury – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. polityki społecznej. – Zachęcam, by czerpać z wzorców skandynawskich i pozwalać dzieciom odkrywać świat o każdej porze roku. To służy nie tylko zdrowiu, ale przede wszystkim prawidłowemu rozwojowi. Nie bójmy się świeżego powietrza, tym bardziej, że w Gdańsku jego jakość jest bardzo dobra - dodaje Kowalczuk.

Budowa palcu zabaw kosztowała 410 tys. zł.

- Nasze przedszkolaki na pewno go polubią, bo jest przepiękny – zachwyca się Katarzyna Michalska, dyrektor Przedszkola nr 35 w Gdańsku. - Jest kilkanaście urządzeń zabawowych. Każde znajdzie coś dla siebie. Niektóre „zabawki”, np. te do wspinania, wymagają dużej sprawności. Na placu zabaw jest też specjalna, bezpieczna dla dzieci nawierzchnia.

W ramach prac wymieniono także ogrodzenie oraz wykonano oświetlenie i przeprowadzono roboty sanitarne i elektryczne wynikające z wykonania modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej w budynku przedszkolnym.

W otwarciu wziął udział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska, gdańscy radni, przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska oraz dyrektorzy okolicznych przedszkoli i szkół. W programie imprezy znalazły się m. in. występy artystyczne każdej z grup przedszkolaków oraz poczęstunek. Maluchy dla gości przygotowały również upominki.

Obecnie w przedszkolu uczy się 102 dzieci, w tym 19 z orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jest jedna grupa specjalna, dwie integracyjne i dwie ogólne. Placówka specjalizuje się w nauczaniu maluchów niewidomych i słabowidzących.

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl