PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przebudowa ul. Kartuskiej. Zobacz jak postępują prace przy tej inwestycji

Przebudowa ul. Kartuskiej. Zobacz jak postępują prace przy tej inwestycji
Trwa przebudowa ulicy Kartuskiej w dzielnicy Kokoszki w Gdańsku. Prace ruszyły jesienią, ale już na naszych zdjęciach z drona widać duży plac budowy. Zakończenie tej ważnej inwestycji planowe jest na listopad 2021 r.
Przebudowywany odcinek ul. Kartuskiej
Przebudowywany odcinek ul. Kartuskiej
zdj. Dariusz Kwidziski/gdansk.pl


Rozbudowa ul. Kartuskiej obejmuje niedługi, ale newralgiczny odcinek liczący ok. 1,2 km. Chodzi o fragment od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów. To jedno z najbardziej obciążonych ruchem samochodowym miejsc w Gdańsku. Z tej wylotowej drogi w kierunku Żukowa, Kartuz i Kościerzyny korzystają nie tylko osoby dojeżdżające do Gdańska do pracy, ale też mieszkańcy okolicznych nowych osiedli. Droga ma również duże znaczenie dla ulokowanej w tej części miasta strefy przemysłowej.

źródło: DRMG


W sierpniu 2020 r władze Gdańska podpisały umowę z wykonawcą inwestycji firmą Kruszywo Sp.z.o.o. Zadanie w imieniu Miasta prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Zajrzeliśmy na plac budowy, żeby zobaczyć postęp prac. Na zdjęciach z lotu ptaka widać ogromny plac budowy. Trwają prace ziemne. Zmieniona została w tym miejscu organizacja ruchu.

Zobacz relację wideo:


Zakres rozbudowy jest szeroki i w efekcie sprawi, że obraz ul. Kartuskiej w tym miejscu całkowicie się zmieni. Przede wszystkim powstanie dodatkowa jezdnia. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie rozbudowanej ul. Kartuskiej pojawi się także nowa droga rowerowa.

W ramach prac zbudowana zostanie też sieć podziemnych instalacji wodociągowych i kanalizacji deszczowej. W ramach zadania zostanie wykonana również sieć gazowa. Na poszczególnych odcinkach ulicy pojawią się ekrany akustyczne.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowym poszerzonym odcinkiem ul. Kartuskiej pojedziemy za rok
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowym poszerzonym odcinkiem ul. Kartuskiej pojedziemy za rok
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl


Koszt inwestycji to ponad 37 mln złotych. Otrzymała ona również dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 13,5 mln zł. Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć prace w listopadzie 2021 r.

 

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl