PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Skrzyżowanie Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Kolejne zmiany w ruchu

Skrzyżowanie Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Kolejne zmiany w ruchu
W dniu 17 lutego rozpoczęła się przebudowa krzyżowania ul. Łąkowej z Podwalem Przedmiejskim i z tego powodu zmieniono organizację ruchu. Sprawdziliśmy, jak postępują prace i czy kierowcy radzą sobie z utrudnieniami. Od poniedziałku, 24 lutego, nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu.
Zwężenie Podwala Przedmiejskiego na wysokości ul. łąkowej. Będzie tu niebawem przejście naziemne dla pieszych
Zwężenie Podwala Przedmiejskiego na wysokości ul. Łąkowej. Będzie tu niebawem przejście naziemne dla pieszych
fot. Marek Wałuszko/gdansk.pl

 

Inwestycja, którą prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, polega na zbudowaniu na wysokości otwartego skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową i nowego, naziemnego przejścia dla pieszych. W tym miejscu na długości ok. 300 metrów zwężono ulicę. Potrwa to ok. trzy - cztery tygodnie. Mija pierwszy tydzień prac i widać, że kierowcy dobrze sobie radzą z utrudnieniami. Zwężenie drogi na razie nie powoduje korków.

Zobacz relację wideo:

 

W ramach inwestycji przebudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej. Zmodernizowany zostanie także 250-metrowy odcinek Podwala. Powstaną pasy dla rowerzystów, remont przejdą chodniki po obu stronach ulicy. Wykonawca - firma MTM - rozbiera właśnie stare chodniki. Przebudowa obejmie także torowisko, przystanki tramwajowe, zatoki autobusowe tak, by umożliwić dojście z poziomu ulicy do przystanku Akademia Muzyczna. 

 

Rozbiórka starego chodnika
Rozbiórka starego chodnika
zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl

 

Uwaga kierowcy, kolejne utrudnienia!

Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z przebudową skrzyżowania ul. Podwale Przedmiejskie z ul. Łąkową. W najbliższych dniach w tym rejonie planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu.

Od poniedziałku 24.02.2020 r. - jezdnia w kierunku centrum, w rejonie skrzyżowania z ul. Łąkową zostanie zawężona na odcinku ok. 120 m. Wyłączony z ruchu zostanie buspas i ruch odbywać się będzie dwoma pasami. Wyjazd i wjazd w ul. Łąkową zostanie zachowany. Przystanki autobusowe zostaną przesunięte o ok. 50 m.

Od czwartku 27.02.2020 r. - jezdnie w obu kierunkach ul. Podwale Przedmiejskie zostaną zawężone na wysokości skrzyżowania z ul. Łąkową i ruch odbywać się będzie jednym pasem.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności. Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca marca.

mapka

 


Wykonawca firma MTM ma zakończyć prace do końca czerwca 2020. Koszt przebudowy to ponad 10,5 mln zł. Projektu współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej pn.  „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl