PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Property Design Awards 2019. Głosowanie na najlepsze obiekty i przestrzenie

Property Design Awards 2019. Głosowanie na najlepsze obiekty i przestrzenie
Unikalne inwestycje, obiekty o wyjątkowej architekturze i przestrzenie pełne inspirującego designu - dziś o północy kończy się głosowanie w IV edycji prestiżowego konkursu Property Design Awards 2019. Plebiscyt wyłoni najlepsze projekty oraz przestrzenie komercyjne i publiczne w Polsce. Wsród nich nie zabrakło gdańskich akcentów.
Forum Gdańsk to centrum handlowe, które już wpisało się w krajobraz miasta
Forum Gdańsk to centrum handlowe, które już wpisało się w krajobraz miasta
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Konkurs Property Design Awards 2019 orgnizowany jest przez Grupę PTWP, wydawcę portali PropertyDesign.pl i PropertyNews.pl. W tegorocznej edycji wyróżnione zostaną projekty komercyjne i publiczne ukończone do 31 grudnia 2018 roku w dziesięciu kategoriach:

Bryła:

  • Centrum handlowe
  • Hotel
  • Biurowiec
  • Obiekty publiczne (niekomercyjne, np. kulturalne, sportowe, administracji publicznej, dworce, szkoły itp.)
  • Przestrzeń publiczna (np. place, parki, skwery, deptaki, bulwary, ogrody itp.)

Design - wnętrza:

  • Centrum handlowe
  • Hotel
  • Biuro
  • Przestrzeń handlowo-usługowa
  • Obiekty publiczne (niekomercyjne, np. kulturalne, sportowe, administracji publicznej, dworce, szkoły itp.)

W każdej kategorii jest po pięć nominowanych obiektów (przestrzeni), które zostały wybrane z nadesłanych zgłoszeń przez jury plebiscytu - wybitnych architektów, designerów, ekspertów oraz redakcję portali Propertydesign.pl i Propertynews.pl. 


Galeria Madison w 2018 roku przeszła generalny remont
Galeria Madison w 2018 roku przeszła generalny remont
fot. Galeria Madison


Wśród nominowanych są:

Forum Gdańsk, który znalazł uznanie w dwóch kategoriach: Bryła - Centrum handlowe oraz Design - Wnętrza: Centrum Handlowe

Forum Gdańsk, inwestycja Multi Development Poland i projekt SUD Architectes oraz T+T Design to 170 sklepów, ponad 20 restauracji i kawiarni, place zabaw i place publiczne, tarasy widokowe oraz niezwykła zieleń. Inwestor zapewnia, że to najnowocześniejsza przestrzeń publiczno-handlowa w Polsce i największa oddana w tym roku. Na terenie kompleksu znajduje się m.in. ok. 130 ławek wypoczynkowych, w strefie gastronomicznej jest prawie 600 miejsc do siedzenia, znalazł się również plac zabaw, pokoje rodzinne oraz jeden pokój dla mam karmiących.

- Historyczna architektura harmonijnie łączy się tutaj z nowoczesnymi, szklanymi powierzchniami. Całość jest bardzo przestronna, jasna i przejrzysta, a szkło zapewnia dostęp do światła dziennego - mówią architekci.

Galeria Handlowa Madison w kategorii Bryła - Centrum handlowe

Po przeprowadzonym w tym roku gruntownym remoncie Galerii Madison w Gdańsku autorstwa pracowni Virgo, design wnętrz nawiązuje do skandynawskiej estetyki: prostych form, przyjaznej architektury opartej o naturalne materiały oraz filozofii „hygge”. W jasnych, przestronnych korytarzach na klientów czekają komfortowe strefy wypoczynku wypełnione przytulnymi fotelami i meblami; ozdobami wykonanymi z drewna, co tworzy komfortową, niemalże domową przestrzeń handlową. W części restauracyjnej pojawiają się regały z książkami oraz „common table" duże, wspólne stoły, które zachęcają do współdzielenia posiłków i podkreślają przyjazną atmosferę miejsca.

Podczas remontu zmodernizowano także pasaże galerii: ujednolicono witryny sklepów, wymieniono okładziny podłogowe i sufity, zamontowano nowe oświetlenie oraz system identyfikacji i nawigacji. Jasne, pełne naturalnego światła, wnętrze można podziwiać z nowej, panoramicznej windy.


Głosowanie trwa do północy w niedzielę, 6 stycznia. Głosy oddawać można na stronie internetowej organizatora. ZAGŁOSUJ

UWAGA! Aby głos był ważny, konieczne jest kliknięcie w link przesłany na podany adres e-mail


Uroczysta Gala wręczenia nagród Property Design Awards 2019 odbędzie się 24 stycznia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i będzie towarzyszyć IV edycji 4 Design Days.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl