PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Program Festiwalu Narracje 2016: sprawdź, jakie atrakcje czekają w tym roku na Biskupiej Górce

Program Festiwalu Narracje 2016: sprawdź, jakie atrakcje czekają w tym roku na Biskupiej Górce
W piątek i sobotę 21-22 października Instytut Kultury Miejskiej razem z Gdańską Galerią Miejską zapraszają do odwiedzenia Biskupiej Górki, która z okazji Festiwalu Narracje zamieni się w „Królestwo” położone 60,8 m n.p.m. W programie: wycieczki z przewodnikami, koncerty, warsztaty dla dzieci i spektakl z udziałem mieszkańców „Nasze Królestwo jest stąd”.

Tak wyglądała 5. edycja Festiwalu Narracje.
Tak wyglądała 5. edycja Festiwalu Narracje.
Instytut Kultury Miejskiej

Instalacje i interwencje

Oficjalne otwarcie Narracji odbędzie się 21 października o godz. 18. Będzie połączone z oprowadzaniem z kuratorem festiwalu, Stachem Szabłowskim. Podczas spaceru kurator opowie o 21 Narracyjnych projektach zrealizowanych przez 28. artystów. Zobaczymy m.in. prace Michała Marczaka i Normana Leto, Honoraty Martin, Mariusza Warasa, Witka Orskiego, Anny i Adama Witkowskich, Zorki Wollny i Andrzeja Wasilewskiego. (Pełna lista artystów wraz z opisami prac znajduje się na stronie internetowej festiwalu.

Instalacje będą czynne przez cały czas trwania wydarzenia, w godz. 18-24, a wycieczki z przewodnikami wyruszą: w piątek 21 października w godz. 18.30-22 (co 15 minut) i w sobotę 22 października w godz. 18.15-22. Przewodnik anglojęzyczny czekać będzie na zwiedzających o godz. 19.50 w piątek i w sobotę. Wszystkie spacery, także otwarciowy ze Stachem Szabłowskim, rozpoczynają się pod kościołem Zielonoświątkowym przy ul. Mennonitów 2.

Dodatkową atrakcją tegorocznych Narracji będzie spektakl „Nasze królestwo jest stąd”, przygotowany przez Ritę Jankowską i Wojciecha Ostrowskiego razem z mieszkańcami Biskupiej Górki i we współpracy ze Stowarzyszeniem WAGA. Pokazy odbędą się 21 i 22 października o godz. 20, na podwórku przy ul. Biskupiej 4.

Narracje dla dzieci

Podczas ósmej edycji Festiwalu nie zabraknie warsztatów i spacerów dla dzieci. Każdego dnia o godz. 18.30 i 20 spod kościoła Zielonoświątkowego ruszą artystyczne spacery dla najmłodszych. W trakcie godzinnej wędrówki Magdalena Karalus przybliży uczestnikom wybrane instalacje i historię Biskupiej Górki.

Na najmłodszych czeka m.in. edukacyjna instalacja „Dostrzegalnia” przygotowana przez Roberta Sęka i Natalię Wiśniewską, których zainspirowało życie Nathaniela Wolfa - dawnego gdańskiego lekarza, przyrodnika i astronoma.

Natomiast w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Na Stoku 43 warsztaty z tworzenia miniaturowych instalacji świetlnych „Królestwo na Biskupiej Górce” poprowadzą Magdalena Dębna i Dorota Dombrowska. Zajęcia odbędą się w godz. 18-20.

Klub Festiwalowy

Dwa dni Festiwalu Narracje to także koncerty w Klubie Festiwalowym - w siedzibie Gdańskiej Szkoły Wyższej przy ul. Biskupiej 24B (1. piętro). W piątek 21 października zagrają: Lutto Lento (godz. 20) i Czarny Latawiec (godz. 21), a o afterparty zadba Papa Zura (godz. 22.). Sobota 22 października to z kolei koncerty Łukasza Rychlickiego i Pawła Szpury (godz. 20) i Der Father (21) oraz afterparty w wykonaniu Hoax (godz. 22).

Oprócz tego w jednym z pomieszczeń Klubu Festiwalowego zobaczymy instalację wideobotanika Danuty Kiełwen ze ścieżką dźwiękową Jana Jelinka „Loop-Finding-Jazz-Records”. Na parterze napoje zaserwuje Bar Dwie Zmiany, a przed Klubem Festiwalowym znajdziemy Food Trucki: Akita Ramen, Carmnik, Karma Guru, Muka Bar, Szama Jama.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Program Narracji

Więcej o koncepcji festiwalu: Królestwo Biskupia Górka powstanie już za miesiąc

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl