Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Prezydent Kowalczuk w Radiu Gdańsk: - Nie zwalnia się dyrektora szkoły na podstawie zarzutów

Sprawa pobicia nastolatki w pobliżu Gimnazjum nr 3 i ewentualnych konsekwencji wobec dyrektora placówki była tematem “Rozmowy kontrolowanej” w Radiu Gdańsk, w której Agnieszka Michajłow rozmawiała z wiceprezydentem Gdańska Piotrem Kowalczukiem.

Prezydent Kowalczuk w Radiu Gdańsk: - Nie zwalnia się dyrektora szkoły na podstawie zarzutów
A
A
data publikacji: 05 czerwca 2017 r.

Wiceprezydent Gdańska ds. społecznych Piotr Kowalczuk
Wiceprezydent Gdańska ds. społecznych Piotr Kowalczuk
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W poniedziałek, 5 czerwca, Agnieszka Michajłow pytała wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka, jaka będzie decyzja miasta odnośnie przyszłości dyrektora Gimnazjum nr 3 na Chełmie.

- Minister edukacji Anna Zalewska w zeszłym tygodniu zaapelowała do prezydenta Gdańska o podjęcie odważnej decyzji i odwołanie dyrektora tego gimnazjum - przypomniała Agnieszka Michajłow.

- Bardzo uważnie słucham wystąpień pani minister, wcześniej także apeli pani kurator, ale mnie obowiązuje prawo, którego muszę dochować. Nie mogę zwolnić kogoś z pracy na podstawie zarzutów. Dziś (5 czerwca - przyp. red.) spotykam się jeszcze z rodzicami i samorządem uczniowskim szkoły, w pobliżu której doszło do pobicia - odpowiedział wiceprezydent.

- Dlaczego dopiero po trzech tygodniach dochodzi do takiego spotkania - pytała dziennikarka.

- To nie jest sprawa, którą można rozwiązać w jeden dzień tylko dlatego, że ktoś medialnie zarzuca komuś pewne rzeczy. Szczegółowa weryfikacja jest niezbędna, również dla dobra uczniów tej szkoły - zaznaczył Piotr Kowalczuk i przypomniał, że najpierw pracownicy przeprowadzili w gimnazjum kontrolę, która zakończyła się wysunięciem kilku zarzutów wobec dyrektora. - Każda osoba obwiniona ma prawo odnieść się do stawianych mu oskarżeń. Dziś dokończymy procedury sprawdzania wszystkich wątków w tej sprawie, spotykając się z przedstawicielami społeczności szkolnej. I wtedy będę mógł przedstawić prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi argumenty do rozważenia: jak naprawdę wyglądał przebieg zdarzeń i na tej podstawie będzie on mógł podjąć decyzję.


Rozmawiano także o zwolnieniach wśród gdańskich nauczycieli, które przyniesie za sobą reforma oświaty. Według danych Piotra Kowalczuka, w nadchodzącym roku szkolnym blisko 270 osób nie będzie miało przedłużonych umów o pracę, a w ciągu trzech lat - jeszcze 700.

Całość rozmowy do odsłuchania TUTAJ.-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl