PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz otrzymał list od papieża Franciszka

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz otrzymał list od papieża Franciszka
Paweł Adamowicz w miniony weekend, w dniach 9-10 grudnia, był gościem dwudniowej konferencji “Uchodźcy to nasi bracia i siostry”. Prezydent Gdańska wrócił z Watykanu chory, teraz otrzymał list od papieża Franciszka.

fot. pixabay.com

W spotkaniu, zorganizowanym przez Papieską Akademię Nauk, udział wzięło 70 prezydentów miast i burmistrzów z najważniejszych miast Europy. Z Polski byli tylko Paweł Adamowicz oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Adamowicz wystąpił na konferencji w sobotę, 10 grudnia. Mówił m.in. 

Myślę, że obecny kryzys humanitarny jest testem naszego człowieczeństwa i naszych wartości chrześcijańskich. Wielu prezydentów miast musi stawić czoła strachowi, ignorancji, stereotypom i populizmowi antyuchodźczemu. Na szczęście nie jesteśmy sami: w Polsce wspiera nas Caritas, część biskupów i księży, NGOsy i niektóre media. Wzorujemy się w Gdańsku na doświadczeniach miast niemieckich, włoskich, hiszpańskich. Mamy wsparcie z Europy.


Paweł Adamowicz w Watykanie: - Mam nadzieję, że w czasie świąt Polacy rozpoznają w małym Jezusie i jego rodzinie ubogich uchodźców

Prezydent Paweł Adamowicz na pierwszej stronie Corriere della Sera: - Imigranci są szansą, nie problemem


We wtorek, 13 grudnia, papież Franciszek wysłał list do Prezydenta Gdańska z podziękowaniami i prośbą o modlitwę. Przedstawiamy jego treść. 
 

Kliknij, aby powiększyć
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl