PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Prezydent Dulkiewicz do premiera:”Witam w Gdańsku. Zapraszam do okrągłego stołu”
Prezydent Dulkiewicz do premiera:”Witam w Gdańsku. Zapraszam do okrągłego stołu”
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz z Bogdanem Lisem, sygnatariuszem Porozumień Sierpniowych wyszła powitać w Gdańsku premiera Matusza Morawieckiego. Nie dopuściła ich jednak ochrona. Premier nie przywitał się z panią prezydent.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicza wita premiera Mateusza Morawieckiego w Gdańsku
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicza wita premiera Mateusza Morawieckiego w Gdańsku
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

 

Władze Gdańska skierowały zaproszenia do prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego na Święto Wolności i Solidarności już 2 miesiące temu. Urząd Miejski nie otrzymał jednak żadnej odpowiedzi.

Z kolei NSZZ Solidarność zorganizowała 3 czerwca w Sali BHP obchody 40-lecia pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Na tę uroczystość, w której oprócz władz związku uczestniczyli też parlamentarzyści i gdańscy radni PiS, przybył przed południem premier RP Mateusz Morawiecki.

Przechodzącego w pobliżu ECS szefa rządu wyszła przywitać w imieniu Miasta oraz gdańszczanek i gdańszczan prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Wcześniej wątek powitania premiera w Gdańsku pojawił się na porannej konferencji prasowej.

- Postaram się podejść jeśli to będzie możliwe. Sądząc po migających światłach pewnie wydarzy się za moment. Słyszymy już sygnały i syreny. Postaram się podejść jako gospodarz Gdańska, uważam, że powinnam przywitać czwartą osobę w państwie właśnie w Gdańsku, mieście Wolności i Solidarności w czasie naszego święta - odpowiedziała dziennikarzom pani prezydent.

Aleksandra Dulkiewicz, której towarzyszył sygnatariusz Porozumień Sierpniowych Bogdan Lis, nie została jednak dopuszczona do szefa rządu przez ochronę.

- Dzień dobry panie premierze. Witam pana serdecznie w Gdańsku. Dziękuję, że jest pan na Święcie Wolności i Solidarności. Zapraszam do okrągłego stołu - można było usłyszeć słowa prezydent Gdańska skierowane do Mateusza Morawieckiego.


O to, czy przybędzie do ECS pytała szefa rządu dosłownie sekundę potem jedna z reporterek telewizyjnych.

- Mamy tutaj w sali BHP wspaniałą uroczystość - można było usłyszeć z ust premiera.

Z prezydent Gdańska przywitał się natomiast idący poza kordonem ochrony metropolita gdański Sławoj Leszek Głodź.

Zobacz relację wideo:

 

 

Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze
Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze