PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Prezydent Adamowicz w Radiu Gdańsk: “Wystartuję w wyborach, moja decyzja jest ostateczna”

Prezydent Adamowicz w Radiu Gdańsk: “Wystartuję w wyborach, moja decyzja jest ostateczna”
Prowadząca audycję redaktor Agnieszka Michajłow chciała wiedzieć m.in. co będzie, jeśli PiS zamknie Pawła Adamowicza w areszcie. - Gdybym ja coś przeskrobał, to zaręczam, że prokurator-polityk Ziobro wsadziłby mnie do pociągu na Syberię. Ale tego nie zrobił - mówi prezydent Gdańska. - Jacek Karnowski 10 lat walczył o sprawiedliwość, mnie czeka jeszcze 5-6 lat.

Prezydent Paweł Adamowicz oficjalnie ogłasza decyzję o starcie w jesiennych wyborach samorządowych - konferencja prasowa w Europejskim Centrum Solidarności, poniedziałek, 19 lutego

Wywiad na żywo z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem rozgłośnia wyemitowała w środę, 21 lutego, rano.

- Dziennikarze, łącznie z panią, pytają mnie, jak się czuję w obliczu tego, że mogę zostać "zapuszkowany" - mówił Paweł Adamowicz. - Przecież to jest chore! Jak mogą w ogóle padać takie pytania? O czym to świadczy? Że jest coś nienormalnego.

Prezydent Gdańska zapewnił, że nie odwoła swojej decyzji o starcie w jesiennych wyborach na urząd Prezydenta Gdańska nowej kadencji.

- Wszyscy gdańszczanie mnie znają. Jeśli podjąłem decyzję, to się nie odwracam. Ta decyzja jest ostateczna. Przed nami są wybory w październiku lub listopadzie. Ja będę w nich kandydatem. Czy pod takim, czy innym sztandarem - stwierdził prezydent, podkreślając jednocześnie, że będzie konsekwentnie zabiegał o poparcie ze strony Platformy Obywatelskiej.


CAŁEJ AUDYCJI SŁUCHAJ
- TUTAJ


Jednym z tematów wywiadu był wniesiony przez prezydenta Adamowicza do rady Miasta Gdańska projekt uchwały w sprawie bezpłatnych przejazdów tramwajami i autobusami komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży szkolnej. Rozwiązanie to ma być zatwierdzone przez radnych na sesji w czwartek, 22 lutego - a będzie obowiązywało od 1 lipca.

- Kiedy zostawałem prezydentem, budżet Gdańska liczył niespełna miliard złotych - tłumaczy prezydent. - Po dwudziestu latach liczy 3 miliardy dwieście milionów złotych. Ja czuję, słucham gdańszczan, że przyszedł taki moment, aby z gdańszczanami się podzielić tym wzrostem gospodarczym. Ludzie chcą dostać coś konkretnego do ręki, mieć poczucie, że miasto, w którym żyją, pracują, płacą podatki, coś dla nich robi takiego dodatkowego. My to nazywamy "bonusik". My, Polacy, uwielbiamy promocje w sklepach i ja... Jest to trochę populizm, tak. Ale dzisiaj jest taki nurt, takie oczekiwanie. To już wejdzie w życie od 1 lipca. Każde dziecko gdańskie, uczeń, będzie mógł od lipca bezpłatnie jeździć. 

Czytaj także:

Do wyborów nawet jako niezależny. Prezydent Adamowicz apeluje do polityków PiS o uczciwą walkę [AKTUALIZACJA]

Paweł Adamowicz: "Zdecydowałem się kandydować na prezydenta Gdańska"oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl