PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Prezent na Dzień Dziecka? Największa planszówka w Polsce
Prezent na Dzień Dziecka? Największa planszówka w Polsce
Gdańska Szkoła Artystyczna z okazji Dnia Dziecka przygotowała dla młodych gdańszczan ogromną grę planszową. Na największej w kraju planszy będzie można zagrać 1 czerwca w Centrum Handlowym Manhattan. Tematyka rozgrywki? Historie morskie i gdańskie.

Makieta gry planszowej widoczna jest na budynku CH Manhattan jeszcze w poniedziałek, 29 maja
Makieta gry planszowej widoczna jest na budynku CH Manhattan jeszcze w poniedziałek, 29 maja
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Gra stworzona przez pracowników Gdańskiej Szkoły Artystycznej (GSA) dla dzieci to nie będzie taki zwyczajny “Chińczyk”, lecz interaktywna gra przygodowa pełna niespodzianek i przygód. Na uczestników rozgrywki przy ogromnej planszy czekać będzie kilkunastu artystów, którzy wcielą się w role piratów i żeglarzy. W zależności od pola, na którym stanie gracz, będą wyznaczać mu różne zadania wymagające zręczności, wiedzy o naszym mieście i wrażliwości na sztukę (zwłaszcza gdańską).

Dzieci będą więc np. karmić rekiny, polować na wielką rybę, ratować rozbitka, a także budować statek. W jednej rozgrywce (potrwa ok. godziny) będzie mogło wziąć udział maksymalnie 70 osób. Każda otrzyma mapkę, na której zbierać będzie pieczątki - potwierdzenia wykonania zadań. Kto wykona wszystkie - dostanie dyplom potwierdzający zagranie w największą w Polsce grę planszową. 

Tak wygląda plansza gry w całości


Póki co - jeszcze nieoficjalnie - największą, ale wszystko wskazuje na to, że gra GSA ustanowi nowy rekord Polski (i rzeczywiście ustanowiło). Powierzchnia dotychczasowej rekordowej planszówki wynosi 225 m kw., gra z Gdańska ma 269,5 m kw. i została zgłoszona do bicia rekordu. Rozległą planszę można jeszcze do dzisiejszego wieczora (29 maja) podziwiać na głównej fasadzie Centrum Handlowego Manhattan. W nocy zostanie zdjęta i wniesiona do środka, 1 czerwca spocznie w miejscu rozgrywek - w holu na II piętrze centrum: między siedzibą GSA a Biblioteką Manhattan.

- Postanowiliśmy “ubrać” nasze warsztaty z okazji Dnia Dziecka w nietypową formę i przy okazji pobić rekord Polski w największej grze planszowej - mówi Agnieszka Pniewska z GSA. - W czwartek, 1 czerwca, zapraszamy grupy szkolne do gry.

Komplet uczniów jest już w zasadzie przyjęty, ale organizatorzy mówią, że chętne klasy mogą się jeszcze zgłaszać


Zapraszamy do gry: 
1 czerwca (czwartek) w godz. 9.00 - 13.

Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze