PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Prawie 600 uczestników, 82 zespoły, 5 kategorii wiekowych w turnieju "Do przerwy 0:1"

Prawie 600 uczestników, 82 zespoły, 5 kategorii wiekowych w turnieju "Do przerwy 0:1"
- Rozgrywane w Rosji mistrzostwa świata w piłce nożnej wchodzą właśnie w decydującą fazę, my postanowiliśmy rozegrać nasz lokalny turniej dzikich drużyn „Do przerwy 0:1” - mówił Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator zawodów. W sobotę, 30 czerwca, w Gdańsku walczyli młodzi piłkarze i piłkarki z kilku miejscowości.
W turnieju nie zabrakło dziewcząt
W turnieju nie zabrakło dziewcząt
fot. materiały prasowe

Do udziału w tegorocznych rozgrywkach zaproszone zostały 6-osobowe drużyny piłkarskie, w tym dziewczęce oraz chłopców: rocznik 2006 i młodsi, rocznik 2003/2005, rocznik 2000/2002 i rocznik 1999 i starsi.

Najmłodszą drużynę turnieju miała mieszana ekipa Brazylia Gola (rocznik 2006 i młodsi ). W mieszanym składzie byli: Zuzanna Taras, Jaś Lewandowski, Szymon Leszczyński, Wiktor Kołodziejczak, Jaś Mystkowski i Adam Osik. Choć średnia wieku tylko 7,5 roku, to dzielnie walczyli ze starszymi zawodnikami, strzelając nawet kilka bramek.

Chłopcy popisywali się świetnymi interwencjami w defensywie...
Chłopcy popisywali się świetnymi interwencjami w defensywie...
fot. materiały prasowe

... oraz znakomitymi strzałami i podaniami
... oraz znakomitymi strzałami i podaniami
fot. materiały prasowe

Podczas turnieju, równolegle do rozgrywanych meczów, odbyły się warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód w narkogooglach (dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień), a także mieli okazję porozmawiać z psychologiem zajmującym się tematyką uzależnień.  

- Zależy nam, aby oprócz świetnej zabawy jaką jest gra w piłkę nożną, zaoferować uczestnikom turnieju również inne ciekawe propozycję. Hasło zawodów „Nie biorę, wybieram piłkę!” ma zwrócić uwagę naszych zawodników, a przede wszystkim ich opiekunów, że problem wszelkiego rodzaju używek, jak narkotyków, papierosów czy alkoholu, dotyczy także dzieci i młodzieży. Zadaniem dorosłych jest przekonać młodych ludzi, że warto trzymać się od tych rzeczy z daleka - tłumaczył Andrzej Kowalczys.


Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

- w kategorii Zespoły Dziewczęce wygrała drużyna Akademia Piłkarska LG. Kolejne miejsca na podium zajęły: Buntowniczki i GKS Żukowo.

- w roczniku 2006 i młodsi pierwsze miejsce zajęła drużyna Dzikie Koty. Pozostałe miejsca zajęły ekipy: KP Zaspa, FC Zaspa, GKS Żukowo, Brazylia Gola i Oko.

- wśród zespołów z rocznika 2003/2005 najlepszy okazał się zespół o nazwie Kambodża. Miejsce drugie zajęła ekipa o nazwie Kawał Drużyny, miejsce trzecie zespół Afryka United.

- zwycięzcą z Rocznika 2000/2002 został zespół o nazwie FC Barki, który wyprzedził kolejno zespoły: Orły Nawałki oraz AC Pajace.

- w tzw. kategorii „Open”, czyli Rocznik 1999 i Starsi zwyciężyła ekipa Coco Chanel. Na drugim miejscu podium znalazła się drużyna Zajezdnicy, a na trzecim ekipa Kalashnikow z Gdyni.

Nagrodę Fair Play, którą ufundował Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska, otrzymały drużyny: Sporting Gdynia, FC Chełm i Leszcze z Matarni oraz indywidualnie Adriana Suchanek (Tolerado) oraz Denis Styszyński z KP Zaspa.


Składy zwycięskich drużyn:

  • Coco Chanel: Karol Grosz, Dawid Raczkowski, Michał ?, Oskar Tur, Maciej Steczyszyn, Maciej Umański.
  • Dzikie Koty: Mikołaj Konarski, Kamil Mroziński, Kajtek Gawlik, Michał Bastian, Bartek Bławat, Gustaw Panic.
  • FC Barki: Mateusz Kaczyński, Szymon Abramczyk, Kacper Zaręba, Dominik Mannischeff, Dawid Wilichowski, Jan Kopania.
  • Kambodża: Łukasz Klik, Łukasz Perka, Marcel Niepsuj, Krystian Niepsuj, Wojtek Moniński, Przemek ?


Następna, jesienna edycja „Do przerwy 0:1” w październiku.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl