Prawdziwy hit tegorocznej zimy - iluminacje w Parku Oliwskim. Dojechać tam najlepiej tramwajem!

Kilka tygodni temu Park Oliwski, jeden z najpiękniejszych w Gdańsku, zamienił się w prawdziwą magiczną krainę za sprawą imponujących iluminacji. Tysiące światełek wydobywa i podkreśla urok tego niezwykłego miejsca, nadając mu iście baśniowego charakteru. Pięknie oświetlony park ściąga do Oliwy tłumy mieszkańców i turystów.

Prawdziwy hit tegorocznej zimy - iluminacje w Parku Oliwskim. Dojechać tam najlepiej tramwajem!
A
A
data publikacji: 06 stycznia 2017 r.

Do Oliwy dojechać można m.in. tramwajem linii 12
Do Oliwy dojechać można m.in. tramwajem linii 12
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Liczniejsze niż zwykle wizyty gości w Parku Oliwskim wiążą się ze zadeptaniem części parkowych trawników.

- Projekt Iluminacji okazał się sukcesem i jest pozytywnie odbierany przez zwiedzających, których szacujemy, że do tej pory było około 100 tyś. Nie spodziewaliśmy się, że naturalne kierunki spacerowania, jak wyraźnie zaznaczone bukszpany oraz alejki zawiodą - mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej, współorganizator projektu. - Zdajemy sobie sprawę ze skutków w postaci uszkodzenia trawy w Ogrodzie Francuskim. Jednocześnie deklarujemy, że w pierwszych dniach po demontażu iluminacji rozpoczną się prace przywracające Park do stanu przed naszym projektem. Na wiosnę Park zyska nową, wysokiej jakości trawę, profesjonalnie ułożoną, co w naszej opinii uwypukli wiosenne i letnie walory tego miejsca, a mieszkańcom i turystom pozwoli korzystać z tej zielonej przestrzeni – dodaje Buczyński.

Ze względu na duże zainteresowanie atrakcją, również na ulicach wokół Parku zrobiło się znacznie ciaśniej.

- Policja na prośbę Miasta wyznaczyła dodatkowe patrole, które w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem w obrębie newralgicznych skrzyżowań, by nie dopuścić do ich zablokowania. Straż Miejska i Policja wystawiły dodatkowe patrole do kontroli sytuacji w otoczeniu parku - wyjaśnia Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Zieleni.

Zespół urzędników, Policji i Straży Miejskiej rozważał także wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w obrębie Oliwy, jednak w istniejącym układzie komunikacyjnym uznano, że takie rozwiązanie nie poprawi sytuacji.

- By umożliwić jak największej liczbie osób możliwość ujrzenia rozświetlonego Parku Oliwskiego, od piątku, 6 stycznia (święto Trzech Króli) do niedzieli, 8 stycznia tramwaje linii 11 w godzinach ramowych 14:00-21:00, będą kursować częściej, co 10 minut, wg taryfy stałej. Jest to wzmocnienie istniejącej już oferty przewozowej w tej części miasta. Przypominamy, że do Parku Oliwskiego oprócz „jedenastki” można dojechać również liniami tramwajowymi 2, 6 i 12 - mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Wszystkich, którzy wybierają się do Parku Oliwskiego zachęcamy do korzystania z komunikacji tramwajowej!Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora