PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Powstanie droga rowerowa i ciąg pieszy na ul. Nowatorów na odcinku 1,2 kilometra

Powstanie droga rowerowa i ciąg pieszy na ul. Nowatorów na odcinku 1,2 kilometra
Podpisano umowę na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Nowatorów, na odcinku od ulicy Kartuskiej do Budowlanych. W ramach zadania wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi. Prace potrwają do końca sierpnia 2021 roku.
Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn.: Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska
Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn.: "Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska"
fot. DRMG

 

Na ulicy Nowatorów, na odcinku od Kartuskiej do Budowlanych powstanie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wyniesie ok. 1,2 km. W ramach zadania wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi, którą poruszać się będą rowerzyści i piesi. Przebudowane zostaną również niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów zostanie poszerzony.

Wykonawcą prac przy budowie drogi rowerowej na ul. Nowatorów jest spółka Kruszywo, która zrealizuje zadanie za ponad 2,2 mln złotych. Prace zakończą się w sierpniu przyszłego roku.

Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn. Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego samego programu w Gdańsku powstaje również droga rowerowa na ul. Dmowskiego. Inwestycja obejmuje ok. 500 metrowy odcinek ulicy od Dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z aleją Grunwaldzką. Prace zakończą się w grudniu 2020 r.

Więcej szczegółów na stronie DRMG

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze