Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Powraca ważne połączenie lotnicze. Z Gdańska znów polecimy do…

To dobra wiadomość dla podróżujących z Gdańska do Berlina: linie lotnicze Air Berlin przywrócą połączenie naszego miasta ze stolicą Niemiec. Bezpośrednie rejsy z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy do Berlin-Tegel wystartują w maju 2017 roku - bilety już można kupić.

Powraca ważne połączenie lotnicze. Z Gdańska znów polecimy do…
A
A
data publikacji: 18 marca 2017 r.

Z lotniska w Gdańsku znów bezpośrednio polecimy do Berlina
Z lotniska w Gdańsku znów bezpośrednio polecimy do Berlina
Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Od kwietnia ubiegłego roku, kiedy Air Berlin podjął decyzję o zaprzestaniu obsługi na tej trasie, pasażerowie podróżujący liniami lotniczymi z Gdańska do Berlina nie mogli liczyć na bezpośrednie połączenie - loty oferowane przez innych przewoźników obejmowały co najmniej jedną przesiadkę. Teraz, po rocznej przerwie, wygodniejsze, szybsze i tańsze połączenie zostanie przywrócone.

Pierwszy lot z Gdańska do Berlina został zaplanowany na 5 maja 2017 roku. Loty z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy do niemieckiego lotniska Berlin-Tegel będą odbywały się raz dziennie. Podróż zajmie 1.05 godziny. Samolot będzie startował z Berlina o godz. 13.15, a w Gdańsku wyląduje o godz. 14.20. Lot powrotny natomiast rozpocznie się godz. 14.50 w Gdańsku, a zakończy w Berlinie o godz. 15.55.

Trasę będą obsługiwały samoloty Bombardier DashQ400, które jednorazowo przewiozą 76 pasażerów. Z samolotów tych korzysta m.in. LOT na krótkich, lokalnych trasach.

Bilety już są w sprzedaży.

Air Berlin to druga największa niemiecka linia lotnicza. W 2016 roku przewoźnik wycofał połączenie z Gdańskiem z powodu procesu restrukturyzacji firmy, stawiając na kierunki długodystansowe i obcinając niektóre mniej opłacalne krótkie połączenia.

Czytaj też: Polecimy do Izraela. Nowe połączenie z Gdańska

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora