Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Portal Rynek Pierwotny: Kochają Trójmiasto, więc kupują mieszkania

Według portalu branżowego RynekPierwotny.pl, w Trójmieście rośnie popyt na nowe mieszkania, dobre jakościowo i wybudowane w atrakcyjnych lokalizacjach. Gdańsk góruje nad Gdynią i Sopotem pod względem przystępności cen - średnio 6 350 zł za metr kwadratowy. Co decyduje o atrakcyjności aglomeracji gdańskiej? Poniżej publikujemy w całości artykuł na ten temat, przygotowany przez redakcję portalu RynekPierwotny.pl:

Portal Rynek Pierwotny: Kochają Trójmiasto, więc kupują mieszkania
A
A
data publikacji: 27 grudnia 2017 r.

Osiedle 'Garnizon' we Wrzeszczu - miejsce, które stało się już jedną z wizytówek nowoczesnego Gdańska
Osiedle 'Garnizon' we Wrzeszczu - miejsce, które stało się już jedną z wizytówek nowoczesnego Gdańska
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Artykuł ma związek z przygotowanym przez RynekPierwotny.pl "Rankingiem najlepszych inwestycji deweloperskich 2017". Jak podaje organizator, w konkursie uczestniczyło prawie 2 tys. projektów deweloperskich, które oceniono pod względem lokalizacji, architektury i stosunku cena/standard. Głosowanie trwało pół roku, użytkownicy portalu oddali ponad 24 tys. głosów - na tej podstawie wyłoniono 27 finalistów rankingu.

Drugie miejsce w skali kraju zajęła inwestycja deweloperska zrealizowana w Gdańsku - Wolne Miasto (etap III) na Ujeścisku-Łostowicach. W skali samego Trójmiasta przyznano trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Kolejno: 

  • Wolne Miasto (etap III) w Gdańsku (Ujeścisko-Łostowice)
  • Osiedle Maciejka w Gdańsku (Chełm/Gdańsk Południe)
  • Altoria Apartamenty w Gdyni (Mały Kack)
  • Słoneczna Morena, etap W2, w Gdańsku (Piecki-Migowo)
  • Osiedle Brabank w Gdańsku (Śródmieście)

Treść artykułu portalu RynekPierwotny.pl:

TRÓJMIASTO - ZYSKUJE CORAZ WIĘKSZĄ UWAGĘ POLAKÓW

Trójmiasto to aglomeracja, do której nie trzeba przekonywać nikogo. Szybki rozwój miast wchodzących w jej skład oraz nakłady jakie płyną na inwestycje i modernizację, powodują, że coraz więcej osób zaczyna rozważać zakup mieszkania w tej lokalizacji. Sprawdziliśmy więc jakie inwestycje są w Trójmieście uważane za najbardziej interesujące?


Polacy kochają Trójmiasto

Trójmiasto to jedna z najbardziej urokliwych aglomeracji w Polsce. Z roku na rok, coraz większa liczba Polaków i obcokrajowców wybiera ją na cel swoich wakacyjnych wojaży. Atrakcji nie brakuje, poza festiwalami, turystów przyciągają zabytki, piękne plaże i wyjątkowy klimat. Według danych udostępnionych przez Urząd Miasta w Gdyni, do końca sierpnia 2017 roku, miasto odwiedziło ponad 2 miliony turystów, natomiast w samym okresie wakacji, do Gdańska przyjechało prawie 70 tys. więcej osób niż w tym samym okresie w 2016 roku.

Nie zapominajmy, że Trójmiasto to również olbrzymi ośrodek akademicki. Na studia przyjeżdżają tu ludzie z całej Polski i z zagranicy. Wielu z nich, po ukończonej nauce zostaje już na stałe, znajdując pracę i zakładając rodzinę. Dodatkowo, popyt na wynajmowane przez młodych ludzi i turystów mieszkania sprawia, że inwestorzy chętnie interesują się trójmiejskimi nieruchomościami.

Gdańsk jednym z najatrakcyjniejszych miast Europy?

W tegorocznej edycji internetowego plebiscytu European Best Destination, czyli głosowaniu na najlepsze kierunki turystyczne w Europie, Gdańsk stanął na podium tuż za Porto i Mediolanem. Dobry wynik tego miasta oznacza, że Trójmiasto, a zwłaszcza Gdańsk jest niezwykle atrakcyjny również dla turystów z zagranicy. Ponadto stolica województwa pomorskiego została uznana za najlepszy samorząd w Polsce w roku 2016 w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”. Według organizatorów Gdańsk to miasto inwestycji, finansowej odpowiedzialności i biznesu.

Zamieszkaj w Trójmieście

Wszystkie, wymienione powyżej czynniki dają impuls inwestorom mieszkaniowym, którzy chętnie kupują mieszkania na wynajem, będące dobrym sposobem lokaty kapitału. Nie zapominajmy, że najbardziej atrakcyjne inwestycje mieszkaniowe, nie są dedykowane tylko dla inwestorów i najbogatszych Polaków. Mieszkania od deweloperów coraz chętniej kupują ludzie młodzi korzystający z rządowych dopłat, którzy myślą o powiększeniu rodziny, a także cudzoziemcy, zwłaszcza z Europy Zachodniej.

Na portalu RynekPierwotny.pl znajduje się 3023 ofert w 95 inwestycjach, zlokalizowanych w całym Trójmieście. Średnia cena mieszkań z kolei dla Gdańska i Gdyni wynosi odpowiednio 6350 zł/mkw. oraz 7171 zł/mkw. Ceny w Sopocie odbiegają znacznie od średnich i wynoszą ok. 11130 zł/mkw. Mimo to miasto zajęło pierwsze miejsce w rankingu warunków mieszkaniowych, przygotowanym przez portal RynekPierwotny.pl. Wysoka pozycja wynika w dużej mierze z niezwykle bogatej bazy noclegowej oferowanej turystom.

Jakich mieszkań szukamy w Trójmieście?

Każda osoba szukająca mieszkania zdaje sobie sprawę, że znalezienie idealnego „M” wcale nie jest takie łatwe. Tegoroczny konkurs „Ranking najlepszych inwestycji deweloperskich” portalu RynekPierwotny.pl pokazuje jakie projekty są najchętniej wybierane przez internautów. Najlepsze trójmiejskie inwestycje bieżącego roku charakteryzuje wysoka jakość wykończenia mieszkań i części wspólnych, całości inwestycji dopełniają nowoczesna architektura, staranność detali oraz elementy małej architektury.

Bliska odległość od centrum, nie musi być jednoznaczna ze zgiełkiem i brakiem prywatności. Deweloperzy oferują swoim klientom możliwość wyciszenia i wypoczynku w otoczeniu malowniczej przyrody w bliskim sąsiedztwie centrum miasta.

CZYTAJ TEŻ: Warunki mieszkaniowe w Gdańsku? 16. miejsce w kraju, na 218 miast

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl