PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Porażka Trefla po tie-breaku na terenie mistrza Polski

Porażka Trefla po tie-breaku na terenie mistrza Polski
Trefl Gdańsk wraca z Bełchatowa do Gdańska z jednym punktem. Siatkarze Trefla w swoim drugim meczu sezonu 2018/2019 rozegrali drugiego tie-breaka - tym razem musieli jednak uznać wyższość rywali.
Piotr Nowakowski (z nr 1) tym razem nie zagrał
Piotr Nowakowski (z nr 1) tym razem nie zagrał
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Spotkanie odbyło się w sobotę, 20 października. W bełchatowskiej Hali Energia nieobecni byli Piotr Nowakowski i Fabian Majcherski, którzy zmagają się z silnym przeziębieniem. 

Najskuteczniejszy w gdańskiej ekipie był Maciej Muzaj, kóryz dobył 17 punktów. MVP spotkania został Milad Ebadipour, najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy (14 punktów). 

Liczby meczu:

1 – w PlusLidze po raz pierwszy wystąpił Kewin Sasak. 21-letni atakujący w swoim debiucie zanotował cztery punkty, w tym jeden blokiem i jeden bezpośrednio z zagrywki.

2 – dwóch zawodników Trefla Gdańsk nie znalazło się w meczowym składzie: Fabian Majcherski został w Gdańsku, a Piotr Nowakowski mecz oglądał w hotelu w Bełchatowie. Zarówno libero, jak i środkowy walczą z silnym przeziębieniem.

12 – tyle punktów zanotował Patryk Niemiec. 21-letni środkowy zastąpił dwukrotnego mistrza świata, notując 67% skuteczności w ataku i zdobywając trzy „oczka” blokiem.

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:2 (20:25, 25:23, 25:19, 16:25, 15:11)

PGE Skra: Łomacz 1, Ebadipour 14, Kochanowski 12, Teppan 4, Szalpuk 3, Kłos 5, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Katić 7, Wlazły 12, Orczyk 1

Trefl: Grzyb 7, Janusz 3, Niemiec 12, Mijailović 13, Muzaj 17, Schott 11, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Sasak 4, Hebda

za Trefl Gdańsk

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl