• Start
  • Wiadomości
  • Poradnik na zdrowie. Miejsca w których znajdziesz pomoc w problemach psychicznych

Poradnik na zdrowie. Miejsca w których znajdziesz pomoc w problemach psychicznych

- To aktualne, sprawdzone zestawienie wszystkich instytucji w Gdańsku, w których osoby z problemami psychicznymi otrzymają leczenie, pomoc i wsparcie - mówi Martyna Majewska konsultant Punktu Informacyjno Konsultacyjnego w Gdańsku. Adresy poradni, szpitali, centrów pracy socjalnej, warsztatów, poradni leczenia uzależnień znajdziemy w wydanym właśnie poradniku w wersji papierowej i elektronicznej.
20.10.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W poradniku znalazły się adresy wszystkich miejsc w Gdańsku, które udzielają świadczeń medycznych

- Zachęcam mieszkańców do skorzystania z oferty przygotowanej przez wiele organizacji pozarządowych i podmiotów leczniczych - mówi Paweł Adamowicz prezydent Gdańska. - Zagadnieniom z zakresu ochrony zdrowia psychicznego poświęcamy szczególną uwagę, dlatego też sukcesywnie co roku zwiększamy środki przeznaczone na ochronę zdrowia psychicznego. Sprawy ochrony zdrowia leżą w gestii władz centralnych, my jako miasto realizujemy przede wszystkim działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej.  

W 2017 roku Gdańsk przeznaczył na ofertę wsparcia w zakresie ochrony zdrowia psychicznego, realizowaną przez podmioty lecznicze i organizacje pozarządowe 1,4 mln zł. Działania te wynikają z założeń Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego 2016-2023.

Gdański program ma stworzyć taki system ochrony zdrowia i radzenia sobie z zagrożeniami, jakie niosą kryzysy i choroby psychiczne, z którego będzie mógł skorzystać bez przeszkód każdy mieszkaniec Gdańska. Program tworzą osoby zaangażowane w działania w obszarze zdrowia psychicznego w służbie zdrowia, pomocy społecznej, sektorze pozarządowym i samorządzie.

- W poradniku zebraliśmy wszystkie miejsca w Gdańsku, które udzielają świadczeń medycznych, porad, pomocy, wsparcia dla osób borykający się na co dzień z problemami psychicznymi - dodaje Martyna Majewska. - Jak choćby domy pomocy społecznej, mieszkania wspomagane i chronione, centra pracy socjalnej, warsztaty terapii zajęciowej, szpitale, przychodnie, poradnie leczenia uzależnień. Aby ułatwić znalezienie odpowiedniego miejsca, podzieliliśmy oferty na wsparcie dzienne, całodobowe i doraźne. Wszystkie adresy i kontakty są sprawdzone i aktualne. Jednocześnie apelujemy do podmiotów, które udzialają pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, a nie znalazły się w broszurze o kontakt, na pewno je dołączymy.

Poradnik w wersji papierowej jest dostępny w Wydziale Rozwoju Społecznego przy ulicy Kartuskiej 5 i w Fundacji FOSA przy ul. Chopina 42.  

Poradnik PIK (15.42 MB)

Wszyscy mieszkańcy Gdańska mogą skorzystać z oferty pomocowej finansowanej przez samorząd. Pełna oferta warsztatów, szkoleń, konsultacji ze specjalistami dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży dostępna jest na stronie www.wsparciewgdansku.pl.

TV

Uniwersytet WSB Merito ma nowy kampus