Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Poradnik kibica, czyli Euro 2016 piłkarzy ręcznych w Gdańsku

Sobota, poniedziałek i środa (odpowiednio 16, 18 i 20 stycznia) to gdańskie dni meczowe Euro 2016. Ergo Arena zapełni się wówczas tysiącami kibiców. Kiedy najlepiej przyjechać do hali? Gdzie można zaparkować samochód? Czy oprócz biletu trzeba mieć jakiś dokument tożsamości?

Poradnik kibica, czyli Euro 2016 piłkarzy ręcznych w Gdańsku
A
A
data publikacji: 16 stycznia 2016 r.

Każdego dnia meczowego podczas Euro 2016 w Ergo Arenie ma zasiadać po 9 tysięcy osób
Każdego dnia meczowego podczas Euro 2016 w Ergo Arenie ma zasiadać po 9 tysięcy osób
Jerzy Pinkas

W Gdańsku podczas Euro 2016 grają reprezentacje Danii, Węgier, Rosji i Czarnogóry. Każdego dnia meczowego na trybunach gdańsko-sopockiej hali zasiadać będzie po 9 tysięcy osób. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych informacji dotyczących hali, biletów, parkingów, komunikacji.


O której godzinie można wejść do hali?

Każdy mecz to wielka operacja. Również logistyczna. W trosce o komfort wszystkich kibiców organizator zaleca, by na każdy mecz dotrzeć z odpowiednim wyprzedzeniem. Otwarcie bram, każdego dnia meczowego, następuje na 90 minut przed rozpoczęciem pierwszego spotkania.

W dniu 16 stycznia (sobota) pierwszy mecz rozpoczyna się o godz. 18, dwa dni później, 18 stycznia (poniedziałek) także o 18, a 20 stycznia (środa) o godz. 17:15.


Którędy wchodzić do hali?

Kibic dostanie się do hali trzema wejściami: A1, B3 i D3. By maksymalnie usprawnić wchodzenie na mecz, sugerujemy kierowanie się do wejścia, znajdującego się najbliżej sektora oznaczonego na bilecie.


Czy w trakcie meczu lub pomiędzy spotkaniami można wyjść z hali i potem do niej wrócić?

Nie. Każdy bilet uprawnia wyłącznie do jednorazowego wejścia do Ergo Areny. Po wyjściu z hali powrót jest możliwy wyłącznie z nowym biletem.


Bilet z dokumentem

Wstęp do hali jest możliwy wyłącznie za okazaniem ważnego biletu na mecz. Każdy kibic musi mieć ze sobą także dokument potwierdzający tożsamość - dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja studencka, legitymacja szkolna itp.

Pierwsza kontrola jest przeprowadzana przy wejściu do hali. Kolejne mogą się odbywać wielokrotnie już w środku Ergo Areny. Prawo do sprawdzenia biletu oraz dokumentu tożsamości mają służby informacyjne i porządkowe, a także inne osoby upoważnione przez organizatora.

Odmowa okazania biletu może skutkować wyprowadzeniem kibica z hali.


Czy można oddać lub odsprzedać komuś swój bilet?

Nie jest to możliwe. Bilety na Euro 2016 są biletami imiennymi. Osoba próbująca wejść do hali z nie swoim biletem, po sprawdzeniu dowodu tożsamości, nie zostanie wpuszczona do Ergo Areny.

Na mecz nie wejdą także osoby, które kupiły bilety za pośrednictwem innych niż oficjalne kanały dystrybucji.


Czy dzieci wchodzą za darmo?

Dzieci do 3 roku życia nie muszą posiadać biletu. Wchodzą do hali wraz ze swoim opiekunem po okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek. W trakcie meczu muszą siedzieć na kolanach opiekuna.

Ze względu na wzmożony hałas wewnątrz hali, organizator odradza jednak zabieranie na mecz tak małych dzieci.


Osoby niepełnosprawne

Ergo Arena i otaczające halę tereny są przystosowane do przyjęcia osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku. Oprócz infrastruktury, pomoc osobom niepełnosprawnym gwarantują służby porządkowe i informacyjne.

Główny parking dla osób niepełnosprawnych znajduje się przy wjeździe od ulicy Łokietka: 20 miejsc. Wejściem dedykowanym dla osób niepełnosprawnych jest wejście B3.


Jak dotrzeć do Ergo Areny?

Ergo Arena usytuowana jest na granicy Gdańska i Sopotu przy Placu Dwóch Miast 1. W pobliże hali szybko i komfortowo można dostać się samochodem lub komunikacją miejską - to zdecydowanie najlepsza forma transportu podczas mistrzostw Europy. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, jak i autobusem.


Dojazd samochodem i parkingi

ZPRP

Dla zmotoryzowanych fanów będzie dostępny odpłatnie parking przy ergo Arenie. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc na parkingu jest ograniczona.

Główny dojazd następuje ulicami: Droga Zielona i Łokietka. Ulica Gospody pozostaje otwarta. Wraz z pojawieniem się takiej potrzeby może jednak zostać zamknięta przez policję.


Dojazd komunikacją miejską

 • SKM Szybka Kolej Miejska

Przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka – 15 min)

Przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką – 10 minut

 • Tramwaje:

Linia nr 2 – przystanek Gospody/Pomorska

Linia nr 8 – przystanek Osiedle Wejhera

Linia nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera

Linia nr 11 – przystanek Gospody/Pomorska

 • Autobusy:

Linia nr 122 – przystanek ERGO ARENA

Linia nr 185 – przystanek Polna (Sopot)

Linia nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)

Linia nr 148 – przystanek Gospody (Gdańsk)

Linia nr N6 – przystanek Żabianka SKM (Gdańsk)

Linia nr N12 – przystanek Gospody (Gdańsk)

Linia nr N13 – przystanek Gospody (Gdańsk)

W razie potrzeby - po wieczornych meczach - będą uruchamiane dodatkowe linie tramwajowe.


Czego nie można wnosić do hali?

 1. Broń, materiały wybuchowe, noże
 2. Materiały pirotechniczne
 3. Butelki, kubki, puszki, dzbanki
 4. Alkohol, narkotyki
 5. Materiały propagandowe o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, wulgarnym, religijnym i politycznym
 6. Maszty flagowe lub banerowe o większej długości niż 1m i średnicy niż 1 cm.
 7. Materiały lub przedmioty reklamowe i promocyjne.
 8. Gaz w areozolu, substancje żrące, łatwopalne
 9. Profesjonalne aparaty fotograficzne i kamery wideo
 10. Kaski, parasolki
 11. Duże i nieporęczne przedmioty jak torby i walizki o wymiarach powyżej 25 cm x 25 cm x 25 cm
 12. Duże ilości papieru, serpentyny
 13. Megafony, gwizdki, trąbki, wuwuzele
 14. Wskaźniki laserowe
 15. Piłki sportowe, plażowe, balony
 16. Drony
 17. Banery lub flagi o wymiarach większych niż 2 m x 1,5 m
 18. Zwierzęta
 19. Kominiarki, maski

Powyższa lista nie jest zamknięta. Służby informacyjne i porządkowe maja prawo do indywidualnego określenia czy dany przedmiot może stanowić zagrożenie w trakcie meczu, a tym samym jego wniesienie jest niedozwolone.


Czy do hali można wnieść aparat fotograficzny lub kamerę wideo?

Dozwolone są wyłącznie urządzenia amatorskie. Za profesjonalne uważa się sprzęt z wymiennym obiektywem o długości powyżej 10 cm. Decyzję o odmowie wniesienia aparatu lub kamery każdorazowo podejmują stewardzi.

Wykonane zdjęcia oraz zarejestrowane fragmenty meczów mogą być wykorzystywane przez kibiców wyłącznie do celów prywatnych.


Czy do hali można wejść z bagażem?

Zabronione są wszystkie przedmioty o rozmiarach powyżej 25 cm x 25 cm x 25 cm, ze szczególnym uwzględnieniem toreb, plecaków oraz walizek. Stanowczo odradzamy zabieranie ze sobą podobnych przedmiotów do hali, nawet jeśli mieszczą się w dopuszczalnej normie.

W pobliżu hali jest zorganizowany odpłatny punkt depozytowy, gdzie będzie można zostawić przedmioty, których nie wolno wnosić na mecz. Oczywiście do depozytów nie mogą być składane przedmioty niebezpieczne lub zakazane przepisami prawa.


Zakaz palenia

Na terenie Ergo Areny obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu w tym e-papierosów z wyłączeniem miejsc do tego wyznaczonych przy wejściach A1,