PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Ponad sześć kilometrów wyremontowanych chodników w tym roku. I to jeszcze nie koniec
Ponad sześć kilometrów wyremontowanych chodników w tym roku. I to jeszcze nie koniec
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła kolejny w tym roku przetarg na opracowanie dokumentacji chodników i jezdni. Dokumentacje, na podstawie których realizowane będą remonty i modernizacje, powstaną w ciągu czterech miesięcy od daty podpisania umowy. W 2018 r. w ramach miejskiego Programu Chodnikowego wyremontowano ponad sześć kilometrów trotuarów, za blisko 16 mln złotych.
Wyremontowany chodnik przy ul. Hoene
Wyremontowany chodnik przy ul. Hoene
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Gdański Program Chodnikowy realizowany jest od 2014 r. Kryteria wyboru konkretnych odcinków chodników typowanych do tego programu są zawsze takie same. Najważniejsze to: stan techniczny chodnika, intensywność ruchu pieszych, znaczenie komunikacyjne oraz zapewnienie mieszkańcom dogodnego i bezpiecznego dojścia do przystanków komunikacji miejskiej oraz placówek oświatowych. Realizacja programu odbywa się w koordynacji z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną oraz Polską Spółką Gazownictwa, które prowadzą w naszym mieście inwestycje związane z modernizacją i rozbudową sieci.

27 listopada DRMG ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji remontu chodników w sześciu lokalizacjach. Pierwszą z nich jest ul. Przy Torze, na odcinku od ul. Rejtana do ul. Głuchej. W tym przypadku projekt ma uwzględnić modernizację chodników i jezdni. Kolejna dokumentacja na przebudowę chodnika i jezdni dotyczy ul. Równej, na odcinku od ul. Smętnej do ul. Sandomierskiej. Zaplanowano także modernizację ul. Uranowej, na odcinku ul. E. Hoene do ul. Krzemowej.


W Gdańsku wyremontowano w tym roku ponad 6 kilometrów chodników
Oferty w przetargu zostaną otwarte 5 grudnia
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Nowe chodniki pojawią się także na Wyspie Sobieszewskiej. Dokumentacja projektowa zostanie opracowana dla fragmentu chodnika i jezdni ul. Tęczowej, na odcinku od ul. Nadwiślańskiej do ul. Turystycznej. Kolejną lokalizacją jest ul. Chodkiewicza, od ul. Dworskiej do ul. Korzeniowskiego - w tym przypadku projekt dotyczyć będzie jedynie modernizacji chodnika. Dokumentacja powstanie także dla modernizacji fragmentu ul. Sówki, od skrzyżowania z ul. Stryjewskiego do ul. Kępnej.

Oferty w przetargu zostaną otwarte 5 grudnia. Dokumentacja ma powstać dokładnie w ciągu 123 dni od daty podpisania umowy.

W ramach tegorocznego Gdańskiego Programu Chodnikowego zrealizowano, bądź wkrótce zakończą się, modernizacje chodników na 19 ulicach. Łączna długość wyremontowanych chodników wynosi 6,1 km, natomiast długość zmodernizowanych w ramach programu jezdni - blisko 1,5 km. Koszt realizacji programu w 2018 r. opiewa na kwotę 15,93 mln zł. Chodniki wyremontowano m.in. na ulicach: Subisława, Czajkowskiego, Cieszyńskiego i Obrońców Wybrzeża.


Czytaj także:

W Gdańsku wyremontowano już 63 km chodników. Będą następne

Chodniki w dzielnicach zmieniają wygląd. Trwają prace na Chłopskiej, Subisława, Chodkiewicza, pl. Wybickiego
oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl