Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ponad 15,5 mln wyświetleń teledysku nakręconego w gdańskich plenerach

Opublikowany na YouTube w listopadzie ubiegłego roku teledysk powstał do piosenki promującej film, który bollywodzka ekipa kręciła wcześniej m.in w Gdańsku. O ile w samym filmie “Mersal” i w trailerze tej produkcji nasze miasto jest jednym z kilku udających Paryż, o tyle w teledysku zobaczymy wyłącznie plenery z Gdańska!

Ponad 15,5 mln wyświetleń teledysku nakręconego w gdańskich plenerach
A
A
data publikacji: 07 stycznia 2018 r.

Kadr z teledysku do piosenki Maacho z filmu Mersal
Kadr z teledysku do piosenki Maacho z filmu Mersal
YouTube Sony Music South

Pod obejrzanym już ponad 15,5 mln razy teledyskiem pojawiło się 138 tys. lajków i 3600 komentarzy (stan na niedzielę, 7 stycznia, godz. 17.00), wychwalających zasadniczo wspaniały występ aktorów i tancerzy, pełnych miłosnych deklaracji do pary odtwórców głównych ról w bollywoodzkim filmie “Mersal”.

Rzeczywiście klip do piosenki "Maacho" nakręcono z wielkim, typowym dla indyjskiego kina rozmachem, dynamiczną zmianą kadrów, z grupowymi występami tancerzy (głównie trójmiejskich!) i efektami specjalnymi. Zdjęcia powstały m.in pod Europejskim Centrum Solidarności, Stadionem Energa Gdańsk, na Głównym Mieście, na Dolnym Mieście…

Szkoda tylko, że w podpisie pod wideo nie ma ani jednego słowa o tym, że powstało w Gdańsku. Jeden lokalny patriota z naszego miasta dopisał w komentarzach “Welcome to Gdańsk”.


Zdjęcia do filmu “Mersal” kręcone były w naszym mieście przez pięć dni maja ubiegłego roku. W tamilskojęzycznej produkcji główne role zagrali gwiazdorzy Bollywood - Joseph Vijay Chandrasekhar oraz partnerująca mu Kajal Aggarwal. “Mersal” (roboczy tytuł był inny) opowiada o lekarzu, który otworzył w Indiach darmową praktykę medyczną i poświęcił się pomocy ubogim, co zostało zauważone i docenione także w Europie. Główny bohater zostaje zaproszony do Paryża (ale ląduje na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku) po odbiór prestiżowej nagrody dla wyjątkowych lekarzy.

Muzykę do filmu skomponował sam A.R. Rahman, dwukrotny laureat Oscara: za piosenkę "Jay Ho!"oraz muzykę do filmu “Slumdog. Milioner z ulicy”.

Premiera produkcji odbyła się w październiku 2017 r. Opublikowany na YouTube na miesiąc przed premierą teaser, w którym widać migawki z Gdańska, odtworzono dotąd blisko 37 mln razy.


Czytaj także:

Gdańsk jako Paryż w bollywoodzkiej superprodukcji. Jest już zwiastun-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl