PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Amber Fest 2019. Już dziś Pomorskie Święto Piwa i produktów regionalnych

Amber Fest 2019. Już dziś Pomorskie Święto Piwa i produktów regionalnych
30 tys. miłośników piwa odwiedziło Amber Fest w ubiegłym roku - to największa tego typu impreza w północnej Polsce. Czy teraz padnie nowy rekord frekwencji? W sobotę, 7 września Stadion Energa Gdańsk i Browar Amber zapraszają na piątą edycję AMBER FEST 2019. Przygotowano wiele atrakcji!
7 września Stadion Energa Gdańsk i Browar Amber zapraszają na piątą edycję AMBER FEST 2019.
7 września Stadion Energa Gdańsk i Browar Amber zapraszają na piątą edycję AMBER FEST 2019.
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

 

W najbliższą sobotę, 7 września na Stadionie Energa Gdańsk przygotowano niecodzienną fetę smakoszy piwa i produktów regionalnych, zwłaszcza, że mogą ich próbować w wyjątkowej atmosferze. W programie m.in. pokazy warzenia piwa, live cooking czy animacje dla najmłodszych. Tradycyjnie odbędzie się premiera nowego stylu z repertuaru Browaru Amber i jarmark produktów regionalnych. Lokalni producenci żywności zaprezentują dania i smaki charakterystyczne dla Kaszub i Pomorza, w tym m.in. oryginalne sery, pieczywa, miody i mięsa.

Oprócz bogatej oferty kulinarnej na uczestników czeka dobra muzyka w wykonaniu wielu ciekawych zespołów, jak chociażby zespół TheMoon. To mocny kobiecy wokal i przebojowe brzmienie. Muzycy pochodzą z Gdańska i z chęcią występują na lokalnych scenach. Zagra także jeden z najciekawszych przedstawicieli polskiego reggae – DawidAlbaaj.

Zróżnicowany repertuar i dobrą zabawę oraz wyjątkowy klimat imprezy zapewni grupa Mad in Poland. Grupa pisze o sobie, że „jest jak most łączący Pomorze z Liverpoolem, koktajl brzmień północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii.” Trudno im nie uwierzyć, skoro skład zespołu zasila rodowity Brytyjczyk, a teraz mieszkaniec Pomorza. Tego energetycznego brzmienia gitar trzeba koniecznie posłuchać.

Wśród zespołów wystąpi także Etna Kontrabande. Ich wizytówką jest energetyczność, a jeżeli zespół miałby się gdzieś zaklasyfikować, powiedziałby, że gra modern reagge. Koncerty będą rozbrzmiewać na scenie pod Stadionem Energa Gdańsk od godz. 17:00 aż do północy.

 

W ramach towarzyszącego imprezie zlotu foodtrucków będzie można spróbować różnych potraw
W ramach towarzyszącego imprezie zlotu foodtrucków będzie można spróbować różnych potraw
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

 

Oprócz dobrej muzyki trzeba także przygotować się na falę śmiechu, o którą zadba Wojciech Tremiszewski, aktor, reżyser i lektor. Kabaretowo realizuje się w grupie muflasz, kabarecie Limo, w Gorącej wodzie kompani, Spadkobiercach i innych projektach. Podczas Amber Fest wystąpi solo i z pewnością rozśmieszy wszystkich do łez. Ten punkt programu zaplanowano na godz. 15.

Uczestnicy spragnieni kulinarnych wrażeń będą mogli spróbować dań z różnych części świata. Wszystko za sprawą trzydziestu restauracji na kółkach, które będą czekać na gości w ramach towarzyszącego imprezie zlotu foodtrucków. Nie zabraknie soczystych burgerów, kultowych frytek belgijskich czy włoskiej pizzy, a nawet bardziej egzotycznych potraw kuchni tajskiej, gruzińskiej czy indyjskiej.

Dla wszystkich, którzy chcieliby przeżyć Amber Fest w bardziej wyjątkowych warunkach, organizatorzy przygotowali za dodatkową opłatą Pakiet Biesiadnika. W jego skład wchodzą między innymi specjalne miejsca w komfortowym namiocie festiwalowym znajdującym się tuż przy scenie, grill oraz piwny open bar.

Amber Fest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w trójmiejskim kalendarzu imprez, dostrzeganym także na arenie ogólnopolskiej. Organizatorami festiwalu są Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa aż do północy.

Wydarzenie na Feacebooku

 • PROGRAM:
  11:00 Rozpoczęcie imprezy
  12:00 - 13:00 Prezentacja stoisk produktów regionalnych
  13:00 - 14:00 Pokazy live cooking z udziałem szefów kuchni
  14:00 - 15:00 Pokaz warzenia piwa
  15:00 - 16:00 IMPROWIZACJA w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego
  16:00 - 01:00 Festiwal Piwny - prowadzący Wojciech Tremiszewski
  16:00 - 16:30 Odszpuntowanie beczki
  16:30 - 17:45 Koncert zespołu The Moon
  18:00 - 19:15 Koncert zespołu Mad in Poland
  19:30 - 20:45 DAWID ALBAAJ z zespołem
  21:00 - 22:15 ETNA KONTRABANDE
  22:30 - 00:00 DJ PARTY

 

2409299
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
Amber Fest 2018. Sobotnia biesiada przy Stadionie Energa Gdańsk
 
Amber Fest rośnie. Udana sobotnia zabawa przy Stadionie Energa Gdańsk
 
Amber Fest 2018 
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze