Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomorskie Eko Forum 2018. Zapraszamy na wideoczat, czwartek godz. 12.30

Pomorskie Eko Forum to cykliczne spotkanie samorządowców, ale też pracowników sektora usług komunalnych poświęcone ochronie środowiska naturalnego. Odbędzie się 10 października w gdańskim Amber Expo. Zanim to nastąpi, zaprosiliśmy do programu Wszystkie Strony Miasta gości, z którymi porozmawiamy o najważniejszych ekologicznych wyzwaniach w Gdańsku. Początek programu na żywo na portalu gdansk.pl w czwartek, 4 września, o godz. 12.30

Pomorskie Eko Forum 2018. Zapraszamy na wideoczat, czwartek godz. 12.30
A
A
data publikacji: 03 października 2018 r.
Pomorskie Eko Forum to miejsce dyskusji o najważniejszych wyzwaniach ekologicznych regionu
Pomorskie Eko Forum to miejsce dyskusji o najważniejszych wyzwaniach ekologicznych regionu
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Czy potrafimy obronić się przed "niską emisją? Jakie są szanse na wprowadzenie gospodarki odpadami obiegu zamkniętego? Na czym polega krajowy program oczyszczania ścieków komunalnych? To tylko niektóre z najważniejszych pytań zbliżającego się II Pomorskiego Eko Forum, które 10 października odbędzie się w Amber Expo w Gdańsku.Jest to największa debata środowiskowa na Pomorzu.

Program Forum jest bogaty - przewidziane są sesje plenarne, a także dyskusje panelowe. Tematyka spotkania związana jest z aktualnymi problemami dotyczącymi ochrony środowiska, a w szczególności: gospodarki odpadami komunalnymi w obiegu zamkniętym, jakości powietrza i problemów niskiej emisji, elektromobilności i smart rozwiązań w gminach z udziałem ekspertów polskich i zagranicznych. To także prezentacja dobrych praktyk, usług i rozwiązań technologicznych. W tej edycji Form nowością jest blok poświęcony gospodarce wodno-ściekowej i najważniejszym zmianom dla gmin i przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych wynikających z nowego Prawa Wodnego.

Debata podczas ubiegłorocznego Pomorskiego Eko Forum
Debata podczas ubiegłorocznego Pomorskiego Eko Forum
mat. organizatora

Szczegółowy program II Pomorskiego Eko Forum, nad którym patronat objęli Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, dostępny jest na stronie: www.ekoforum.pomorskie.pl

W Pomorskim Eko Forum udział biorą samorządowcy, a także pracownicy sektora usług komunalnych. Nasze zaproszenie do studia przyjęli:
Agnieszka Orłowska - organizator Pomorskiego Eko Forum, Michał Dzioba - Prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku i Ryszard Gajewski, Prezes Gdańskich Wód Sp.z o.o.

Emisja naszego wideoczatu na żywo na portalu gdansk.pl w czwartek 4 września o godz. 12.30. Zapraszamy.

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji Pomorskiego Eko Forum:


-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl