Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomorskie Eko Forum 2017. Tu znajdziesz wskazówki, jak żyć ekologicznie i bardziej zdrowo

Jakie będą skutki przyjęcia nowych zasad selektywnej zbiórki odpadów? Jaka jest przyszłość regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych i jakie stoją przed nimi wyzwania? Czy uda się wypełnić unijne zobowiązania w zakresie jakości powietrza? Na te i inne pytania eksperci szukali odpowiedzi podczas 4 edycji. Pomorskiego Eko Forum.

Pomorskie Eko Forum 2017. Tu znajdziesz wskazówki, jak żyć ekologicznie i bardziej zdrowo
A
A
data publikacji: 21 listopada 2017 r.

Zdawać by się mogło, że Pomorskie Eko Forum to nowość. Niezupełnie. Dwudniowe debaty, które zaplanowano między 21 a 22 listopada w Europejskim Centrum Solidarności to po prostu nowa odsłona debaty o ochronie środowiska, która dotychczas organizowana była podczas wydarzenia o nazwie Smart Metropolia.

Podczas Pomorskiego Eko Forum spotykają się specjaliści, osoby związane z sektorem środowiska, samorządowcy. Wymieniają się doświadczeniami, wiedzą i poglądami, by po pierwsze sprostać unijnym wymaganiom, po drugie, by szukać sposobów na efektywną edukację społeczeństwa.

Zdawać by się mogło, że to tematy, które przysłowiowego Kowalskiego mało dotyczą. Czy aby na pewno? Warto zadać sobie kilka pytań, które padły podczas debat. Odpowiedzi na nie mogą nam wiele uzmysłowić.

  • Kto jeszcze pamięta punkty repasacji pończoch? A co dziś robimy z dziurawymi rajstopami?
  • Dlaczego żywotność sprzętów AGD kończy się wraz z końcem ich gwarancji?
  • Ile telefonów komórkowych mamy w domu? (na strychu, w piwnicy, etc.)

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora