PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pomorska Sztafeta Firm. Nowością biegi dzieci i młodzieży - zapisy do 20 maja

Pomorska Sztafeta Firm. Nowością biegi dzieci i młodzieży - zapisy do 20 maja
Dwieście firmowych drużyn, ośmiuset zawodników i zawodniczek, wyjątkowa strefa networkingu - trwają zapisy do 5. Pomorskiej Sztafety Firm. Zawody, w których udział wezmą przedstawiciele pomorskich firm, korporacji, organizacji, odbędą się 25 maja na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Pierwsza edycja Sztafety Firm odbyła się w 2014 roku
Pierwsza edycja Sztafety Firm odbyła się w 2014 roku
fot. UMG

 

Sztafeta Firm już od kilku lat integruje pomorskie firmy, instytucje i organizacje. Od pierwszej edycji w roku 2014 w zawodach wystartowało kilkaset drużyn reprezentujących przeróżne branże.

- Start w sztafecie to także dobra okazja do szlifowania umiejętności pracy w grupie. Jest to szansa na grę zespołową w indywidualnej dyscyplinie, jaką jest bieganie - zaznacza Małgorzata Pryśko-Grobelna z ramienia organizatorów. 

Zawodnicy mają wspólny cel, jakim jest łączne pokonanie dystansu piętnastu kilometrów: dwie pierwsze osoby pokonują dystans krótszy - 2,5 km, dwie następne - dłuższy 5 km. Formuła dostosowana jest dla każdego, zarówno dla debiutantów, jak i doświadczonych biegaczy. 

Tegoroczna edycja Pomorskiej Sztafety Firm odbędzie się 25 maja (sobota). Trasa biegu prowadzi po pętli o długości 2,5 km na terenie Kampusu AWFiS w Gdańsku. Start, meta i strefa zmian będą zlokalizowane na Stadionie Lekkoatletycznym. Na uczestników czeka piękny czerwony tartan dwóch stadionów, trawiasta murawa i parkowe alejki Kampusu. 


MAPA POMORSKIEJ SZTAFETY FIRM

mapa biegu

 

Zawodnicy startujący w poprzednich edycjach Sztafety Firm sami podkreślają, że często zdarza się, że koledzy czy koleżanki z firmy nie utrzymują ze sobą absolutnie żadnego kontaktu po godzinach pracy, znają się praktycznie tylko "na cześć". Tego rodzaju imprezy to świetny pretekst do tego, żeby się lepiej poznać i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Mało co tak dobrze integruje jak sport, a w zgranej drużynie po prostu lepiej i wydajniej się pracuje.

Nierozłącznym elementem imprezy jest ceremonia otwarcia z przemarszem olimpijskim. To tutaj zaprezentowane zostaną wszystkie startujące drużyny.

 

W zawodach bierze udział ponad sto firm
W zawodach bierze udział ponad sto firm
fot. Beata Zarach

 

Kolejnym charakterystycznym wyznacznikiem sztafety jest Piknik Firmowy, który w ciągu poprzednich edycji stał się strefą networkingową. Piknik, zlokalizowany w samym centrum zawodów, pozwala na wspólne celebrowanie biegu oraz nawiązywanie kontaktów.


Nowością podczas tegorocznych zawodów będą sztafety dla dzieci i młodzieży Baltic Kids Run, które odbędą się po startach dorosłych. Dzięki temu rozwiązaniu uczestnicy Baltic Kids Run będą mogli kibicować swoim startującym rodzicom, a dorośli - już po biegu - będą mogli obserwować zmagania swoich pociech. Sztafeta do pokonania będzie miała dystans 4 x 400 m.

- Odpowiadając na potrzeby naszych uczestników i ich kibiców stworzyliśmy zawody dla najmłodszych, w których mogą wystartować dzieci od 4 do 15 lat. Cieszymy się, że w tym roku możemy zaproponować taką formę aktywności dla dzieci i młodzieży. Chcemy pokazać, że sport to zabawa i przyjemność. Sztafety uczą współpracy w grupie i szacunku dla wszystkich uczestników zespołu niezależnie od płci i wieku - mówi Iwona Klafetka, organizatorka Sztafety Firm i Baltic Kids Run.

Sztafeta Firm to także działania charytatywne. W tym roku partnerami imprezy została Fundacja Hospicyjna oraz inicjatywa Pomorze Biega i Pomaga. Każdy z zawodników będzie mógł wesprzeć daną organizację oraz dowiedzieć się więcej na temat przeprowadzanych akcji charytatywnych.


Rejestracja drużyn do Sztafety Firm trwa do środy, 15 maja, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie zawodów: www.sztafetafirm.org. Zapisy na Baltic Kids Run prowadzone są do 20 maja. Drużynę młodych biegaczy rejestruje pełnoletni opiekun poprzez formularz zgłoszeniowy.

PROGRAM IMPREZY

9.00-11.00 odbiór pakietów startowych przez kapitanów
11.00 ceremonia otwarcia z przemarszem olimpijskim
12.00-12.10 starty drużyn w grupach 20-osobowych
15.00 ceremonia medalowa i sesje foto
10.00-17.00 Piknik Firmowy
12.00-15.00 animacje dla kibiców i rodzin

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl