• Koncert siatkarek. Polska - Tajlandia 3:0 na mistrzostwach świata

Koncert polskich siatkarek na mistrzostwach świata. Pewne zwycięstwo z Tajlandią w Gdańsku

Mistrzostwa świata siatkarek trwają od piątku, 23 września. Od wtorku, 27 września, zespoły grupy B grają w Gdańsku. Polki wieczorem w Ergo Arenie mierzyły się z Tajlandkami, sensacyjnymi pogromczyniami reprezentacji Turcji, jednego z faworytów do medalu. Biało-Czerwone zagrały znakomicie, wygrały pewnie 3:0. W środę, kolejne mecze, w tym Polski z Koreą Południową.
27.09.2022
Sześć zawodniczek ustawionych w kółko cieszy się
Jest się z czego cieszyć. Polskie siatkarki w pierwszym swoim meczu mistrzostw świata w Gdańsku rozbiły Tajlandię 3:0, pozwalając rywalkom na zdobycie 51 punktów

Z Arnhem do Gdańska

Mistrzostwa świata odbywają się w Holandii i Polsce. W Królestwie Niderlandów miastami gospodarzami są Arnhem, Apeldoorn i Rotterdam, w naszym kraju - Gdańsk, Łódź i Gliwice.

W meczu inauguracyjnym turnieju w Arnhem polskie siatkarki pokonały Chorwację 3:1. Wygrały pewnie, choć miały słabszy moment w drugim secie.

Od drugiej kolejki zespoły grupy B - Polska, Chorwacja, Turcja, Korea Płd., Tajlandia i Dominikana - grają w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

Jak dojechać na mistrzostwa świata w siatkówce kobiet? Komunikacja, SKM, parkingi

Zwycięstwo Polski nad Tajlandią

We wtorek, 27 września, o godz. 20.30 w Ergo Arenie rywalem reprezentacji Polski była Tajlandia, zespół, który w pierwszej serii meczów sprawił - jak dotąd - największą niespodziankę mistrzostw świata, pokonując Turcję, jednego z głównych kandydatów do medalu. W tym spotkaniu Tajki przede wszystkim świetnie broniły a w ataku „fruwała” Moksri Chatu-on, która zdobyła 33 punkty.

Biało-Czerwone podeszły do meczu skoncentrowane, a z każdą minutą - po udanych akcjach - dodawały do swojej gry pewność siebie, luz i uśmiech. 8:1, 20:16, 25:17. Set bez historii.

W drugiej partii nie było już tak dobrze: przynajmniej na początku. Polki przegrywały 5:9, 6:10. Wtedy Anna Obiała zbiła mocno piłkę obok pojedynczego bloku na drugi metr. Zacisnęła pięść w geście triumfu. 7:10. Za chwilę zepsuła serwis, ale ona i jej koleżanki już się odblokowały. Doszły na 12:12. Znakomity serwis Olivii Różański. 14:12. Potem poszło z górki. 22:16. 25:17.

W trzeciej odsłonie polskie siatkarki nadal trzymały poziom. 12:8, 18:13, 20:14. Trener Tajek ratował się jeszcze przerwą na żądanie. Na nic się zdało. Blok na 24:16. Chwilę później Zuzanna Górecka atakowała po bloku. 25:17.

W całym meczu Biało-Czerwone miały aż 16 punktowych bloków, z czego połowa w pierwszym secie (w tym pięć Magdy Stysiak). Rywalki w całym meczu miały tylko jeden punktowy blok. Trener Stefano Lavarini mógł być zadowolony, kilka razy się nawet uśmiechnął.

Świetnie spisali się oczywiście kibice w Ergo Arenie, którzy głośno dopingowali polskie siatkarki od pierwszej do ostatniej minuty.

Polska - Tajlandia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

Polska: Wołosz 1, Różański 9, Korneluk 13, Stysiak 26, Górecka 8, Witkowska 1, Stenzel (libero) oraz Szlagowska 2, Obiała 6

Tajlandia: Pornpun, Chatchuon 8, Thaldao 2, Pimpichaya 10, Ajcharaporn 6, Hattaya 4, Piyanut (libero) oraz Nattchaniha 1, Sasipaporn 1, Thanaha, Sanitklang (libero)

Wyniki grupy B mistrzostw świata

Przed meczem Polski z Tajlandią, w Gdańsku odbyły się dwa inne spotkania. Turcja pokonała bardzo pewnie Koreę Południową 3:0, pozwalając rywalkom zdobyć ledwie 40 punktów. Z kolei Dominikana po triumfie nad Chorwacją 3:0, jest drugim - obok Polski - zespołem grupy B z kompletem dwóch zwycięstw.

Dotychczasowe mecze grupy B:

• Polska - Chorwacja 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)
  • Turcja - Tajlandia 2:3 (25:17, 29:31, 25:22, 19:25, 13:15)
  • Dominikana - Korea Płd. 3:0 (25:19, 25:12, 25:15)
  • Turcja - Korea Płd. 3:0 (25:14, 25:13, 25:13)
  • Dominikana - Chorwacja 3:0 (25:20, 25:15, 25:21)
  • Polska - Tajlandia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

W Gdańsku jeszcze grają do soboty

Polskie siatkarki kolejne mecze grupy B mistrzostw świata zagrają kolejno z Koreą Płd. (środa, 28 września), Dominikaną (czwartek, 29 września) i Turcją (sobota, 1 października).