Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Polska - Holandia, czyli co kibic powinien wiedzieć

Reprezentacja Polski w środę, 1 czerwca, rozegra na Stadion Energa Gdańsk towarzyski mecz z Holandią. To przedostatni sprawdzian biało-czerwonych przed Euro 2016. Organizatorzy spodziewają się około 35 tys. fanów. Jak dojechać na stadion? Czy można jeszcze kupić bilety? Czy trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości? Czy na mecz można zabrać napoje, aparat fotograficzny i kamerę?

Polska - Holandia, czyli co kibic powinien wiedzieć
A
A
data publikacji: 01 czerwca 2016 r.

www.gdansk.pl

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji rozpoczynają się 10 czerwca. Polska pierwszy mecz zagra z Irlandią Północną dwa dni później. W reprezentacji Adama Nawałki znalazło się dwóch zawodników Lechii Gdańsk - Sławomir Peszko i Jakub Wawrzyniak.
 

Czytaj także: Wszystko jasne! Peszko i Wawrzyniak jadą na Euro 2016


Zanim biało-czerwoni pojadą do Francji, zmierzą się w meczach sparingowych z Holandią (1 czerwca w Gdańsku) i Litwą (6 czerwca w Krakowie). Na oba spotkania wybierają się rzesze kibiców.


Czytaj także: Robert Lewandowski i spółka w Gdańsku. Będzie show!!!
 

www.gdansk.pl

Poniżej przedstawiamy poradnik kibica na mecz w Gdańsku.


O której godzinie mogę wejść na stadion?

Organizator sugeruje przybycie na stadion najwcześniej, jak to możliwe, przy czym bramy stadionu będą otwarte dla widzów już od godziny 17:45.


Atrakcje przed meczem

W oczekiwaniu na mecz widzowie będą mogli posłuchać muzyki, wziąć udział w ciekawym programie rozrywkowym prezentowanym na żywo, a także zjeść posiłek w jednym z wielu punktów gastronomicznych.

Ponadto partnerzy Operatora Stadionu udostępnią bungee (od godz. 12:00 do 18:00) w bliskim otoczeniu stadionu. Będzie można skorzystać również z atrakcji już na samym stadionie (FUN ARENA): ESCAPEROOMS, park trampolin, paintball elektroniczny czy gokarty elektryczne (dla posiadaczy biletów przewidziano specjalne zniżki). Gokarty spalinowe będą w tym dniu niedostępne.

Dojście do FUN ARENY od strony bramy 10 przy ulicy Marynarki Polskiej.


Na bilecie znajdują się trzy bramy: 8, 10, 12. Którą wybrać?

Kibic dostanie się na stadion każdą z trzech bram. Sugerujemy jednak wybór bramy, która znajduje się najbliżej sektora oznaczonego na bilecie. Należy mieć na uwadze, że brama 8 (w pobliżu stacji SKM) może być szczególnie obciążona. W takiej sytuacji rekomendujemy przemieścić się do innej bramy lub spokojnie zaczekać w kolejce.

Osobom, które planują dotrzeć na stadion od strony ul. Marynarki Polskiej rekomendujemy od razu wybór bramy 10.
 

Materiały prasowe

Organizacja ruchu

W dniu meczu (w godz. 17.00 – 24.00) w okolicach stadionu będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu według projektu zatwierdzonego przez Dział Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku:

Tymczasowa organizacja ruchu obejmuje w całości ulice: Żaglową i Pokoleń Lechii Gdańsk. Wjazd w powyższą strefę ograniczonego ruchu będzie udostępniony wyłącznie dla osób posiadających bilety parkingowe zakupione w przedsprzedaży internetowej oraz akredytacje wjazdowe na parkingi Organizatora.

Do dyspozycji widzów przygotowano parkingi tymczasowe i strefy Park & Ride:

 • Park & Ride – Węzeł Dzielnicowy (parking przy budynku biurowym KOGA) – 200 miejsc, od godz. 17.00,
 • Marynarki Polskiej od ul. Uczniowskiej do ul. Wyzwolenia w obu kierunkach ruchu – 300 miejsc, od godz. 17.00,
 • parking w ul. Hallera na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Wczasy i kierunku od ul. Wczasy do ul. Nadmorski Dwór – całodobowo,
 • parking w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór (parking Molo) – 300 miejsc, całodobowo,
 • parking w ul. Czarny Dwór na odcinku ul. Hallera do ul. Jana Pawła II (prawy pas w jednym kierunku) – 150 miejsc, od godz. 18.30.


Komunikacja na stadion i ze stadionu kolejkami SKM

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku „Gdańsk Stocznia” i "Gdańsk Nowe Szkoty"!

W fazie dowozowej przewidziano osiem składów SKM. Pierwsza kolejka odchodzi o godz. 17.56 z peronu 5.

- Pociągi z Gdańska Głównego odjadą na stadion o godzinach:

 • 17.56 (przyjazd na stadion 18.02)
 • 18.38 (przyjazd na stadion 18.44)
 • 19.00 (przyjazd na stadion 19.06)
 • 19.20 (przyjazd na stadion 19.26)
 • 19.40 (przyjazd na stadion 19.46)
 • 20.00 (przyjazd na stadion 20.06)
 • 20.10 (przyjazd na stadion 20.16)
 • 20.20 (przyjazd na stadion 20.26)

- Po meczu kolejki SKM w kierunku Dworca Głównego z przystanku Gdańsk Stadion Expo rozpoczynają o godz. 22:30.

 • 22.30 (przyjazd na główny o 22.35)
 • 22.40 (przyjazd na główny o 22.46)
 • 22.50 (przyjazd na główny o 22.56)
 • 23.02 (przyjazd na główny o 23.08)
 • 23.14 (przyjazd na główny o 23.20)
 • 23.26 (przyjazd na główny o 23.32)
 • 23.10 (przyjazd na główny o 23.44)
 • 23.50 (przyjazd na główny o 23.56)


Komunikacja miejska

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158 będą kursować według powszednich rozkładów jazdy.

Po zakończeniu meczu ok. 22:30 z przystanku „al. Hallera” [1998] zostaną wykonane dodatkowe kursy linii 148 w kierunku Żabianki SKM i 158 do Wrzeszcza PKP.

Po zakończeniu meczu z zespołu przystanków „Dworzec Główny” zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach nocnych. Liczba dodatkowych kursów będzie uzależniona od frekwencji.

Dodatkowo zostanie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa „P+R” wg taryfy zwykłej na trasie z parkingu koło budynku „KOGA” przy ul. Andruszkiewicza przez ul. Sucharskiego i tunel pod Martwą Wisłą do przystanku „Stadion Energa Gdańsk” (przystanek „przy bursztynowych wiatach”).

Linia „P+R” będzie funkcjonować w godzinach ramowych 15.00-20.30 z częstotliwością co około 20 minut i po zakończeniu meczu. Liczba kursów po zakończeniu meczu - wg potrzeb.

Na trasie przejazdu będą obowiązywać wszystkie istniejące przystanki.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami (w tym linia „P+R”) i tramwajami ZTM Gdańsk od 01.06.2016 od godziny 15:00 do 02.06.2016 do godziny 01:00.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno przed jak i po meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl
 

www.gdansk.pl

Bilety

Sprzedaż biletów na mecze reprezentacji Polski odbywa się wyłącznie za pośrednictwem podmiotów upoważnionych przez PZPN (przede wszystkim za pośrednictwem portalu kupbilet.pl).

PZPN nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nabywania biletów za pośrednictwem podmiotów trzecich, nieposiadających praw do sprzedaży i dystrybucji biletów w imieniu PZPN. Stewardzi będą sprawdzali zgodność dokumentu tożsamości z danymi wydrukowanymi na bilecie.

Przechowuj swój bilet w bezpiecznym miejscu. Utracone, zniszczone lub skradzione bilety nie będą wydawane ponownie. Twój bilet może być sprawdzony wielokrotnie podczas pobytu na stadionie, dlatego trzymaj go cały czas przy sobie do samego końca imprezy.

Jeśli nie możesz odnaleźć swojego siedzenia w sektorze nie wahaj się skorzystać z pomocy stewardów.

W trakcie meczu zajmij swoje miejsce na trybunach. Nie stawaj na promenadzie, schodach lub w przejściach. Stewardzi będą zwracali na to szczególną uwagę.


Czy będzie możliwość zakupu biletów w okolicy stadionu w dniu meczu?

PZPN wyklucza sprzedaż biletów w kasach zlokalizowanych przy stadionie w dniu meczu. Należy mieć na uwadze, że bilety (jeśli nie zostały wyprzedane) będą dostępne w sprzedaży do ostatniej chwili w portalu www.kupbilet.pl - nawet na kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu.


Bezpieczeństwo

Pamiętaj, że przechodząc przez strefę kontroli, a następnie wychodząc nie będziesz uprawniony do powrotu. Prosimy mieć na uwadze, że w celu uzyskania dostępu na stadion, każdy widz, niezależnie od wieku, musi okazać ważny bilet i dokument tożsamości.

Personel pilnujący wejść może skontrolować zarówno kibiców, jak i ich bagaż.

Lista przedmiotów zabronionych oraz regulamin imprezy/stadionu zostaną wywieszone na bramach wejściowych obiektu.

Regulamin imprezy masowej dostępny jest również na stronie www.pzpn.pl w zakładce FEDERACJA / DOKUMENTY / BEZPIECZEŃ- STWO NA OBIEKTACH PIŁKARSKICH / Przepisy - Dokumenty PZPN. v.2.0 III
 

www.gdansk.pl

Dzieci

Każda osoba bez względu na wiek musi posiadać ważny bilet. Rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za dzieci oglądające mecz.


Kibice niepełnosprawni

Dla osób niepełnosprawnych udostępniony zostanie bezpłatny parking P5, na który wjazd jest możliwy od ul. Marynarki Polskiej w pobliżu bramy 10.

Dostęp na parking jest możliwy wyłącznie na podstawie okazanej „Europejskiej Karty Osoby Niepełnosprawnej” lub karty parkingowej PZPN.


Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą?

Bilet i ważny dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja szkolna, studencka)


Czy mogę zabrać ze sobą plecak lub inny bagaż?

Organizator stanowczo odradza zabierać ze sobą jakiekolwiek przedmioty (poza np. szalikiem, telefonem, portfelem, kluczami itp.), a w szczególności przedmioty określone jako zabronione. Nie należy zabierać ze sobą na mecz toreb / walizek / plecaków, których sprawdzanie może opóźniać wejście na stadion.


Czy osoba niepełnoletnia potrzebuje opiekuna, aby wejść na mecz?

Tak, osoby do lat 13 mogą wejść na mecz tylko pod opieką osoby pełnoletniej.


Czy na teren stadionu będzie można wnieść jakiekolwiek napoje?

Nie. Zakup napojów będzie możliwy w licznych kioskach gastronomicznych.


Czy na teren stadionu można wnosić aparaty fotograficzne i kamery wideo?

Stewardzi mogą odmówić wniesienia na teren imprezy oraz zabronić używania w trakcie meczu profesjonalnej kamery video lub p r o f e s j o n a l n e g o aparatu fotograficznego.

Dotyczy to wyłącznie wielkogabarytowych / fotoreporterskich urządzeń rejestrujących dźwięk i/lub obraz z długim, wymiennym obiektywem.


Infolinia operatora stadionu

Odpowiedzi na dodatkowe pytania kibiców dot. meczu Polska - Holandia można uzyskać za pomocą infolinii uruchomionej przez operatora Stadionu Energa Gdańsk (nr tel. +48 58 76 88 555 / godz. 08:00-16:00)-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora