PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dziś eliminacje do mistrzostw świata: mecz Polska-Belgia. Czy Gdańsk pobije polski rekord frekwencji?

Dziś eliminacje do mistrzostw świata: mecz Polska-Belgia. Czy Gdańsk pobije polski rekord frekwencji?
Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet w piątek, 17 września, rozpoczyna eliminacje do mistrzostw świata. O godz. 19.00 na Polsat Plus Arenie Gdańsk zagra z Belgią. Dla kibiców przygotowano bezpłatne wejściówki, są jeszcze do zdobycia. Gdańsk chce pobić rekord frekwencji na meczu piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet, który należy do Lublina - 7 528 osób. Na dziewięć godzin przed meczem rozdano 11,5 tysiąca wejściówek. Organizator przygotował też tzw. Asystenta Kibica.
Reprezentantki Polski podczas treningu w Gdańsku
Reprezentantki Polski podczas treningu w Gdańsku
fot. Paula Duda / Łączy nas piłka

 

Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet odbędą się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii. Polska trafiła do grupy eliminacyjnej F z Belgią, Norwegią, Kosowem, Albanią i Armenią. Pierwszy mecz biało-czerwone grają w piątek, 17 września, w Gdańsku z Belgijkami. 

- Miasto Gdańsk zaoferowało fantastyczne warunki do gry. Bardzo dobrze się tu gra, ćwiczy. Po raz pierwszy w historii zagramy na tak dużym stadionie. Czekamy niecierpliwie na to spotkanie. Jesteśmy pełne optymizmu - podkreślała Nina Patalon, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet trzy dni przed spotkaniem podczas konferencji prasowej z udziałem prezydent Miasta Aleksandrą Dulkiewicz

Gdańsk wspólnie z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej oraz lokalnymi klubami sportowymi mocno zaangażował się w promocję wydarzenia. Trwa akcja #BijemyRekordWGdansku, której celem jest pobicie rekordu frekwencji na meczu piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet. Na razie ten rekord należy do Lublina - 7 528 osób. 

Wstęp na mecz Polska - Belgia na Polsat Plus Arenie Gdańsk jest bezpłatny. Przygotowano 20 000 wejściówek, które są do pobrania dla wszystkich chętnych za pośrednictwem strony internetowej bilety.lechia.pl. Do każdego biletu wymagane są dane osobowe: imię, nazwisko oraz numer PESEL. Osoby bez numeru PESEL będą musiały podać numer dokumentu tożsamości.


Na razie rozdano około 11,5 tysiąca wejściówek (stan na piątek, 17 września, godz. 10.00).

- Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Mecz z Belgią będzie ciężki. Ale to dobrze, bo lubimy wyzwania. Mamy nadzieje również, że wielu kibiców będzie nas wspierało w najbliższy piątek - mówiła Dominika Grabowska, zawodniczka reprezentacji Polski.

 

Asystent Kibica

Polski Związek Piłki Nożnej i Miasto Gdańsk przygotowały tzw. Asystenta Kibica, z którego dowiemy się m.in. zadbać o bezpieczeństwo podczas meczu, o której godzinie można wejść na stadion, jak przebiega kontrola biletów.

Czytamy w Asystencie Kibica m.in.:

  • upewnij się, że Twój stan zdrowia pozwala na udział w meczu (nie masz objawów COVID-19),
  • jeśli w ciągu ostatnich 14 dni uzyskałeś pozytywny wynik badań na obecność SARS-CoV-2 lub miałeś kontakt z osobą, która uzyskała pozytywny wynik badań na obecność SARS-CoV-2 – nie przychodź na stadion,
  • upewnij się, że posiadasz maseczkę ochronną, którą zasłonisz usta i nos – jest to warunek wejścia na stadion. Zgodnie z wymogami UEFA, nie zdejmuj maseczki przez cały okres pobytu na stadionie,
  • podczas wchodzenia na stadion zdezynfekuj dłonie i rób to wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
  • poruszając się na stadionie utrzymuj bezpieczny dystans od innych uczestników imprezy (min. 1,5 m) oraz miej zawsze zasłonięte usta i nos,
  • organizator jest uprawniony do wprowadzania dalszych obostrzeń jeśli są one uzasadnione ze względów bezpieczeństwa życia i zdrowia osób przebywających na Stadionie (np. kontrola temperatury ciała).

Organizator sugeruje przybycie na stadion o godz. 17:00. W oczekiwaniu na mecz będzie możliwość posłuchania muzyki, a także zjedzenia posiłku w jednym z wielu punktów gastronomicznych. 

W Asystencie Kibica czytamy też o tym, jak trafić do odpowiedniej bramy stadionu: 

Na bilecie znajdują się różne bramy. Którą wybrać? Kibic dostanie się na stadion każdą z bram 8, 10, 11. Sugerujemy wybór bramy, która znajduje się najbliżej sektora oznaczonego na wejściówce. Dla ułatwienia przypominamy że bramy zlokalizowane są odpowiednio: Brama 8 – przy ul. Żaglowej, Brama 10 – przy ul. Marynarki Polskiej, Brama 11 – przy ul. Uczniowskiej.

Przydanych informacji - także dla niepełnosprawnych i o dzieciach - jest więcej. 

Trening, masaż i miła niespodzianka 

Reprezentantki Polski od kilku dni w Gdańsku sumiennie przygotowują się do piątkowego meczu, ciężko trenują. W środę, 15 września, spotkała je bardzo miła niespodzianka. Każda otrzymała laurkę narysowaną przez jedną z młodych fanek z zespołu AP Lotos Gdańsk.

Na FB Łączy nas piłka kobieca zaznaczono: Uwaga! Poziom słodkości jest BARDZO wysoki!

 

A tutaj trening, masaż, reprezentantki nad Motławą. ZOBACZCIE inny film z FB Łączy nas piłka kobieca:

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl