Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Polsat uczcił koncertem otwarcie w Gdańsku centrum laseroterapii

Sobotni koncert na Targu Węglowym, transmitowany przez Polsat na całą Polskę, uświetnił otwarcie w Gdańsku nowego Ośrodka Terapii Laserowej. Wystąpili m.in. Piersi, Enej i Feel.

Polsat uczcił koncertem otwarcie w Gdańsku centrum laseroterapii
A
A
data publikacji: 02 czerwca 2018 r.
Największą gwiazdą koncertu okazał się Krzysztof Ibisz, prowadzący koncert w towarzystwie Pauliny Sykut i Agnieszki Hyży
Największą gwiazdą koncertu okazał się Krzysztof Ibisz, prowadzący koncert w towarzystwie Pauliny Sykut i Agnieszki Hyży
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Przypomnijmy, że w sobotę, 2 czerwca, o godz. 11 otwarto w szpitalu Copernicus przy Nowych Ogrodach (obok Urzędu Miasta) nowy Pomorski Ośrodek Terapii Laserowej.

Udało się to dzięki pomocy Fundacji Polsat przy wkładzie urzędu marszałkowskiego. Fundacja Polsat dała pieniądze na remont pomieszczeń oraz kupno urządzeń laserowych do specjalistycznych zabiegów. Jak tłumaczył nam chirurg plastyczny dr Dariusz Wrzykowski, chodzi o leczenie blizn pooparzeniowych; wrastające paznokcie; wrodzone anomalie naczyniowe, czyli leczenie zmian w skórze, zmiany wargi, języka, policzka, podniebienia czy zmiany okolic narządów płciowych.

Otwarcie pododdziału laseroterapii było dobrą okazją, żeby na Targu Węglowym urządzić darmowy koncert dla mieszkańców Gdańska, transmitowany przez Polsat na całą Polskę.

Euforię wywołały przeboje zespołu Piersi: Bałkanica i Ruda...
Euforię wywołały przeboje zespołu Piersi: Bałkanica i Ruda...
Grzegorz Mehring

W sobotnim (2 czerwca) koncercie od godz. 20.05 do około godz. 22.00 wystąpili m.in. zespoły Feel, Blue Cafe, My3 czy Enej. Wokalistka Lambery zaśpiewała swoją wersję hitu Britney Spears “Oops I did it again”. Wystąpiły także wokalistki Ewelina Lisowska i Kasia Popowska. Najwięcej braw zebrał zespół Piersi za utwór “Ruda tańczy jak szalona”.

W czasie koncertu prowadzący Krzysztof Ibisz rozmawiał także z dziećmi z publiczności, a prowadzące Agnieszka Hyży i Paulina Sykut zaprosiły nawet dzieci na scenę. Pokazywały także zdjęcia muzycznych gwiazd z dzieciństwa. 

W czasie transmisji telewizyjnej można było wysyłać sms-y wspierające Fundację Polsat.

Fundacja Polsat przekazała na rozbudowę Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej milion złotych, w 2013 roku zakupiła 4 lasery oraz specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości 748 tys. zł, a w sumie w województwie pomorskim wsparła 55 szpitali i ośrodków przekazując ponad 4,7 mln zł.

Fundacja Polsat od 21 lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 32 tysiące małych pacjentów i wsparła finansowo 1211 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd ponad 228 milionów złotych.

W 2014 roku Fundacja Polsat dofinansowała szkolenia dla lekarzy z Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej z Gdańska, wysyłając ich na specjalne warsztaty do Melbourne w Australii. Było to najważniejsze spotkanie naukowe dotyczące wrodzonych anomalii naczyniowych, okazja do zapoznania się z odkryciami dotyczącymi patologii naczyniaków i malformacji, nowych możliwości leczenia, postępu w zastosowaniu np. laseroterapii.

Paulina Sykut i Agnieszka Hyży pokazywały zdjęcia gwiazd z dzieciństwa
Paulina Sykut i Agnieszka Hyży pokazywały zdjęcia gwiazd z dzieciństwa
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

W czasie sobotniego koncertu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz powiedział ze sceny: - To cudowny dzień, bo do gdańskiego ośrodka laseroterapii będą mogły przyjeżdżać dzieci nie tylko z Gdańska i Pomorza, ale z całej Polski.

Gdański ośrodek jest najlepiej wyposażonym oddziałem tego typu w Polsce. 

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl