PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Polecamy w Gdańsku: 25-31 lipca

Polecamy w Gdańsku: 25-31 lipca

Co ciekawego dzieje się w Gdańsku? Oto kilka subiektywnych podpowiedzi portalu gdansk.pl  na tydzień 25-31 lipca.


Sobota 25 lipca

Tego dnia wybór może być tylko jeden: w sobotę rozpoczyna się Jarmark św. Dominika, wydarzenie o tradycji sięgającej ponad 750 lat i jednocześnie jedna z największych imprez tego typu w Europie. Na setkach straganów i stoisk na Głównym Mieście w Gdańsku będzie można znaleźć praktycznie wszystko: winylowe płyty obok cudownych płynów do czyszczenia okularów, ubrania obok przedwojennych pocztówek z widokami miasta, watę cukrową obok oscypków. A wieczorem – bezpłatny koncert Moniki Brodki i efektowny pokaz fajerwerków.

Zobacz więcej

Niedziela 26 lipca

Masz tatuaże, chcesz mieć albo jeszcze się wahasz? To zdecydowanie impreza dla Ciebie: Gdańsk Tattoo Konwent to nie tylko pokazy „dziarania”, ale i koncerty czy wystawa grafik 3D.

Zobacz więcej

Poniedziałek 27 lipca

Instytut Kultury Miejskiej od paru sezonów organizuje bezpłatne zwiedzanie mniej popularnych części Gdańska z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami – czyli po prostu z mieszkańcami, który oprowadzają po dobrze sobie znanych terenach. W poniedziałek można wybrać się na spacer po Biskupiej Górce.

Zobacz więcej

Wtorek 28 lipca

Jednym z najważniejszych zabytków Gdańska jest położona z dala od centrum Archikatedra Oliwska. Jej chlubą są wspaniałe, ogromne organy. Nic dziwnego, że właśnie ten instrument jest wykorzystywany w trakcie corocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. We wtorek zagra na nim pochodzący z Belgii Ignace Michiels.

Zobacz więcej

Środa 29 lipca

Właśnie mijają 32 lata od jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Lechii Gdańsk – dwumeczu z Juventusem Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów. Stara Dama powraca do Gdańska, tym razem na spotkanie towarzyskie. I choć zapewne Włosi nie zagrają w najsilniejszym składzie, a stawka pojedynku jest znacznie niższa, to i tak warto obejrzeć na żywo finalistów Ligi Mistrzów sprzed dosłownie paru tygodni.

Zobacz więcej

Czwartek 30 lipca

Alternativa to najważniejsza na Pomorzu prezentacja sztuki współczesnej. Prace, wybierane przez kurator Anetę Szyłak, zwykle dotykają naszych codziennych spraw czy otaczającej nas przestrzeni. Spacer do hali 90B gdańskiej stoczni – gdzie znajduje się ekspozycja – jest też świetną okazją do zwiedzenia terenów dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina.

Zobacz więcej

Piątek 31 lipca

Gdański Festiwal Szekspirowski jest jednym z największych na świecie przeglądów scenicznych adaptacji sztuk słynnego Anglika. Na rozpoczynającej się w piątek imprezie zobaczymy najlepsze przedstawienia z Polski, Danii, Węgier, Portugalii, Rumunii i Anglii. Wśród nich znajdzie się „Makbet” w reżyserii Luca Percevala – w moim prywatnym rankingu najlepszego współczesnego twórcy teatralnego.

Zobacz więcej