PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Poland Business Run po raz trzeci w Gdańsku. Trwają już zapisy

Poland Business Run po raz trzeci w Gdańsku. Trwają już zapisy
To największy bieg charytatywny, integrujący przede wszystkim ludzi związanych z biznesem. W wydarzeniu tym wziąć udział może jednak każdy. Bieg zaplanowano 2 września, ale już dzisiaj można zarejestrować swój udział w nim.
Rozpoczęły się zapisy na Gdańsk Business Run
Rozpoczęły się zapisy na Gdańsk Business Run
Zdj. Magda Jabłońska

W niedzielę, 2 września, po raz kolejny wystartuje największa charytatywna sztafeta w kraju – Poland Business Run 2018. Pięcioosobowe drużyny w największych miastach Polski pobiegną, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Gdańsk został gospodarzem biegu już po raz trzeci. Pomorzanie będą mieli okazję sprawdzić swoje siły w sportowej rywalizacji, a przy okazji wspomóc charytatywny cel. Zapisy do Gdańsk Business Run odbywają się za pośrednictwem strony https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/gdansk.

Charytatywna sztafeta co roku gromadzi pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami: po raz pierwszy w aż ośmiu miastach Polski pobiegła ogromna liczba 20 135 osób i udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

- We wrześniowym biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach będzie decydować kolejność zgłoszeń. W niektórych miastach miejsca kończą się naprawdę szybko, dlatego prosimy nie zwlekać z rejestracją - zachęca Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Trasę biegu zaplanowano wokół Europejskiego Centrum Solidarności
Trasę biegu zaplanowano wokół Europejskiego Centrum Solidarności
Zdj. Magda Jabłońska


W zeszłym roku w gdańskim biegu wzięło udział 228 sztafet pięcioosobowych, reprezentujących m.in. gdańskie firmy i instytucje. Dzięki nim udało się pomóc dwóm mężczyznom – Mateuszowi Pędziwiatrowi i Sebastianowi Szostkowi. Fundacja Poland Business Run sfinansowała rehabilitację i profesjonalne protezy.

- Dzięki biegaczom Gdańsk Business Run mogłem nie tylko “stanąć na nogi”, ale także samodzielnie pojawić się na starcie i pobiec ramię w ramię z uczestnikami biegu. Nie sądziłem, że po wypadku coś takiego będzie możliwe i że wrócę do sportowej aktywności. Mam nadzieję, że w tym roku w sztafecie weźmie udział jeszcze więcej Pomorzan i kolejne osoby w podobnej sytuacji otrzymają pomoc i wrócą do normalnego życia sprzed wypadku czy amputacji - mówi Mateusz Pędziwiatr, podopieczny Fundacji Poland Business Run.

W tym roku środki będą zbierane na rzecz Marka Wesołowskiego, 22-latka z Kwidzyna, który w grudniu 2017 r. uległ wypadkowi i przeszedł amputację obu nóg na wysokości podudzi. Dzięki bliskim i pomocnym ludziom powoli dochodzi do zdrowia. Jednak, aby mógł stanąć na nogi, czeka go długa rehabilitacja i zakup protez, które wymagają dużych nakładów finansowych.

Jak podkreślają organizatorzy Poland Business Run, w to wydarzenie angażują się tysiące osób: biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja pracowników polskich firm sprawiły, że impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach. Jak co roku wezmą w niej udział drużyny składające się z 5 zawodników, każdy ma do pokonania dystans ok. 4 km.

- W 2018 roku ponownie postawiliśmy na trasę wokół Europejskiego Centrum Solidarności, gdyż biegacze i kibice ją pokochali. Jest to miejsce tętniące historią, a symboliczne przebiegnięcie pod Bramą nr 2 było dla wielu fajnym przeżyciem. Planujemy jak w zeszłym roku uruchomić plan wspólnych treningów już od czerwca, szykujemy też kilka spotkań integracyjnych wokół tematyki biegania. O wszystkim będziemy informować na bieżąco na profilu na FB - zapowiada Magdalena Jabłońska, koordynator Pomorskiego Oddziału Poland Business Run

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.polandbusinessrun.pl

To bieg charytatywny, który skupia głównie ludzi biznesu
To bieg charytatywny, który skupia głównie ludzi biznesu
Zdj. Magda Jabłońska

Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w ośmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegnie w centrach Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Łodzi, Gdańska, Lublina i po raz pierwszy w Rzeszowie. W 2017 roku Fundacja Poland Business Run przekazała ponad milion złotych na pomoc 212 osobom z niepełnosprawnościami - finansując zakup sprzętu, protez, rehabilitacji oraz konsultacji psychologicznych.oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl