PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Tłumy na festynie z okazji Dnia Otwartego UMG [FOTOGALERIA]
Tłumy na festynie z okazji Dnia Otwartego UMG [FOTOGALERIA]
W sobotę, 2 czerwca Urząd Miasta w Gdańsku zapraszał mieszkańców na dzień otwarty. Można było od godz. 10.00 do 15.00 załatwić swoje sprawy. Przy okazji we współpracy ze szpitalem Copernicus na dziedzińcach Urzędu Miejskiego i szpitala zorganizowany został duży rodzinny festyn.
Stanowisko straży pożarnej - jedno z oblężonych miejsc
Stanowisko straży pożarnej - jedno z oblężonych miejsc
zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Chętnych do załatwienia spraw w Urzędzie Miejskim i jednocześnie do zabawy nie brakowało. Już od 10.00 zarówno na ul. 3 Maja jak i Nowych Ogrodach widać było całe rodziny. Bardzo często spotkać można było wychodzące z urzędu osoby, które od razu udawały się na festyn. Wcześniej załatwiali sprawy z zameldowaniem, odbierali dowody osobiste lub Karte Mieszkańca. Można było też zwiedzić gabinet prezydenta Miasta. W piątek obchodziliśmy Dzień Dziecka, festyn był więc naturalną kontynuacją wspólnej zabawy i przedłużeniem radosnej atmosfery.

Dziedziniec Urzędu Miejskiego w sobotę tętnił życiem
Dziedziniec Urzędu Miejskiego w sobotę tętnił życiem
zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Atrakcji było mnóstwo, jak zaznaczają organizatorzy ponad 50. Największe hity? Tu akurat odpowiedź nie jest prosta. Na pewno plac zabaw ze skoczniami i karuzelą, wozy straży pożarnej, konkursy plastyczny, puszczanie baniek mydlanych. Co ciekawe ogromna kolejka ustawiła się też po watę cukrową. Jadły nie tylko dzieci.

Zobacz relację wideo:

Na parkingu urzędu ustawiona została została scena, na której odbywały się pokazy taneczne i sportowe, a także konkursy wiedzy o mieście. Okazuje się, że mali gdańszczanie wiedzą już bardzo dużo. Bezbłędnie odgadywali, że zabytkowy autobus to „ogórek”. Nie zabrakło też pokazów umiejętności psów ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej połączonych z nauką bezpieczeństwa oraz szkoleniem z pierwszej pomocy. Były zabytkowe autobusy i nowoczesne śmieciarki, były stanowiska z grami i animacjami, a także warsztaty kulinarne, ogrodnicze, ceramiczne oraz loteria fantowa. 

Festyn rodzinny zaplanowany został do godz. 15. Po zakończeniu zabawy na dziedzińcach urzędu i szpitala na Targu Węglowym... koncert gwiazd. Wśród wykonawców m.in. Enej, Blue Cafe, Ewelina Lisowka, Kasia Popowska i Feel.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl