PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Poharataj w gałę na Rozstajach. Radni dzielnicy zapraszają

Poharataj w gałę na Rozstajach. Radni dzielnicy zapraszają
W każdy piątek sierpnia, w godzinach popołudniowo-wieczornych można bezpłatnie skorzystać z boiska szkolnego przy ul. Meissnera, gdzie rozegrać można mecz piłki nożnej, a także z hali przy ul. Burzyńskiego, gdzie można pograć w siatkówkę. Oba obiekty są udostęniane przez szkoły, dzięki współpracy z Radą Dzielnicy Zaspa Rozstaje.
W każdy piątek sierpnia można pokopać w piłkę, bezpłatnie, na boisku przy ul. Meissnera 9
W każdy piątek sierpnia można pokopać w piłkę, bezpłatnie, na boisku przy ul. Meissnera 9
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Wakacyjna pogoda sprzyja w tym roku spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ci, którzy nie przepadają, bądź nie chcą całego dnia spędzić, na przykład, na plaży, mogą skorzystać z propozycji gdańskich radnych dzielnicowych.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne na Zaspie-Rozstajach dedykowane są przede wszystkim mieszkańcom tej dzielnicy, ale jeżeli przyjdą na nie osoby z sąsiednich dzielnic to także będą mogli skorzystać z oferty.

W każdy piątek sierpnia, w godz. 18.00-19.30 można pograć, bezpłatnie, w piłkę nożną na boisku szkolnym przy ul. Meissnera 9. Warto zabrać ze sobą wygodny sportowy strój, odpowiednie obuwie do gry na "orliku", a także wodę do picia i piłkę.

Kto woli siatkówkę, powinien zajrzeć, także w piątek (każdy do końca sierpnia) do szkolnej hali przy ul. Burzyńskiego 10. Tutaj także mile widziany jest strój sportowy, obuwie do gry na hali, a także woda do picia i własna piłka. Ten budynek jest udostępniany mieszkańcom w godz. 19.30-21.00, także bezpłatnie.

Wojciech Rolczyński, radny dzielnicy Zaspa-Rozstaje, który koordynuje piątkowe wakacyjne zajęcia, przyznaje, że początkowo zakładano, że będą one skierowane do starszych mieszkańców Zaspy.

- Na Rozstajach jest dużo klubów sportowych, dzieciaki mają gdzie grać. Pomysł był więc taki, by dać taką możliwość także tym starsym mieszkańcom, w średnim wieku, bądź starszym. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy wakacyjne zajęcia w ubiegłym roku. Poza grą w piłkę nożną i siatkową, zaproponowaliśmy też mieszkańcom gry planszowe i tenis stołowy, ale te ostatnie nie cieszyły się specjalnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się tylko na dwie dyscypliny - tłumaczy radny Rolczyński.

By wziąć udział w rozgrywkach nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy po prostu przyjść. Jeżeli zgłoszą się np. 22 osoby, to wówczas dzielone są na dwa zespoły 11-osobowe, które grają prze 1,5 godziny. Jeżeli przyjdzie więcej osób, bo i tak się zdarzało, wówczas wyznaczane są mniejsze, np. 5-cio lub 6-cioosobowe zespoły, które grają przez 20, 30 minut, na zmianę.

Propozycja takiej formy aktywności dla mieszkańców okazuje się być "oczywistą" dla radnego z Zaspy.

- Jestem trenerem piłki nożnej. Całe życie prowadzę zajęcia sportowe - przyznaje Rolczyński.

Oba obiekty są udostępniane przez szkoły i w wyznaczonych godzinach są bezpłatne.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze