PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pogoda niestabilna. Będą deszcze, burze, może padać grad

Pogoda niestabilna. Będą deszcze, burze, może padać grad
Pogoda wciąż nas (ani turystów) nie rozpieszcza. Dziś w godzinach popołudniowych mają się zacząć deszcze, burze, a nawet możliwe opady gradu. Worki z piaskiem wciąż bronią dostępu do piwnic we Wrzeszczu. Taka pogoda ma się utrzymać 18-20 godzin, licząc od godz. 11.00 we wtorek, 1 sierpnia.

Jak widać w Gdańsku radzą sobie z deszczem: można mieć parasol albo tradycyjny strój z gustownym czepkiem
Jak widać w Gdańsku radzą sobie z deszczem: można mieć parasol albo tradycyjny strój z gustownym czepkiem
Dominik Paszliński/ gdansk.pl

Jak nas poinformował Rafał Szewczyk, dyżurny synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Gdyni, dziś w godzinach popołudniowych ma padać deszcz, mogą też wystapić burze, a nawet opady gradu!

- Pogoda jest niestabilna i groźna, i może taka być cała dzień we wtorek oraz w nocy z wtorku na środę, czyli najbliższych 18-20 godzin - powiedział nam Rałał Szewczyk z IMiGW. - Wiatr porywisty 80-90 km/h. W środę pogoda powinna się powoli ustablizować, choć w czwartek znów może być niestabilnie.

Burza była już we wtorek nad ranem w Łebie, padało w Gdyni i we Władysławowie. Deszcze zapewne dojdzie do Gdańska. 


Miasto ostrzega: - Mogą przyjść kolejne burze z gradem. Worki z piaskiem zostają do środy!


W Instytucie mają zdecydować dziś, czy wydać komunikat z ostrzeżeniem o złej pogodzie dla pomorskiego. Jeśli tak się stanie, pojawi się on wkrótce (tekst powstał około godz. 11.00).

Przypomnijmy, że Miasto Gdańsk w związku z niestabilną sytuacją pogodową, zdecydowało, że worki z piaskiem zostają na ulicach do środy. Prawdopodobnie w czwartek, 3 sierpnia, będą zabierane z ulic (być może na specjalne palety, bo przecież mogą się jeszcze przydać).


Zobacz stronę  IMiGW z ostrzeżeniami

oprac. SŁwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl