Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pogoda nie ma znaczenia. Siłownia pod chmurką otwarta także zimą

Kto myśli, że siłownie pod chmurką powstają wyłącznie latem, ten bardzo się myli. Nowa siłownia zewnętrzna powstała przy ul. Tysiąclecia 13A, przy Warsztacie Terapii Zajęciowej. Mogą z niej korzystać zarówno podopieczni placówki, jak i okoliczni mieszkańcy.

Pogoda nie ma znaczenia. Siłownia pod chmurką otwarta także zimą
A
A
data publikacji: 15 stycznia 2017 r.

fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

Siłownię wybudowała organizacja pozarządowa Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku w ramach konkursu pt.”Utworzenie małego placu zabaw na terenie Miasta Gdańska ze środków Miasta Gdańska”.

Siłownia placem zabaw co prawda nie jest, ale udało się nieco zmodyfikować konkurs i w jego ramach po raz drugi stworzyć miejsce do ćwiczeń. Choć zima to nietypowa pora na otwarcie siłowni zewnętrznej, podopieczni placówki nie mogli się powstrzymać, by nie wypróbować nowych sprzętów.

Siłownia składa się z 11 urządzeń, na których jednocześnie może ćwiczyć 18 osób. Jest dostępna także dla mieszkańców osiedla. Kto ma ochotę poćwiczyć, o każdej porze roku, będzie tu miłym gościem. Należy jednak pamiętać, że z siłowni można korzystać w godzinach otwarcia placówki, to znaczy między 7.30 a 15.30.


ZOBACZ FILM

 -
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora