Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

POGODA na tydzień. Jak w Bollywood: czasem słońce, czasem deszcz...

Jak mówi Rafał Szewczyk, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni - przez najbliższy tydzień spodziewać się możemy porządnej, letniej polskiej pogody, czyli sporo słońca z przelotnymi opadami deszczu i burzami.

POGODA na tydzień. Jak w Bollywood: czasem słońce, czasem deszcz...
A
A
data publikacji: 26 lipca 2016 r.

Pogoda będzie dobra również do gry w kosza.
Pogoda będzie dobra również do gry w kosza.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

We wtorek wieczorem, 26 lipca, w Gdańsku synoptycy spodziewali się deszczu, a nawet burzy z gradobiciem, ale okazało się, że chmury które w ciągu dnia pojawiały się m.in. nad Chojnicami, nie dotarły do Trójmiasta.

W środę w ciągu dnia możemy się już burz spodziewać, a wieczorem i w nocy ze środy na czwartek pojawią się większe opady w całym województwie i w Trójmieście. Prognozuje się, że w ciągu doby spadnie około 30 - maksymalnie 50 - litrów deszczu na metr kwadratowy.

Temperatury jeszcze w środę wysokie: od 27 do 28 stopni w głębi lądu, nad morzem do 24.

Od czwartku aż do przyszłego wtorku sytuacja pogodowa ustabilizuje się. Prawie codziennie pojawiać się będzie przelotny deszcz, czasem burze. Temperatura będzie się wahać między 20, 26 stopni (nad samym morzem - do 22).

Szykujmy się na ciepłe noce w ciągu najbliższego tygodnia - synoptyk zapowiada, że temperatura wyniesie od 14 do 16 stopni (tylko w niedzielę nad ranem nieco chłodniej: 11-12).

- W ciągu najbliższych dni nie będzie większych spadków temperatury, zobaczymy sporo słońca, przelotne opady i lokalne burze pojawiać się będą głównie po południu - wylicza Rafał Szewczyk. - Ogólnie rzecz biorąc: dobra pogoda. Takie nasze polskie, stabilne lato.

-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora