PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Podsumowanie Star Challenge - uczestnicy “wybiegali” ponad 10 tys. zł dla dzieci

Podsumowanie Star Challenge - uczestnicy “wybiegali” ponad 10 tys. zł dla dzieci
Olivia Business Centre, organizator biegu charytatywnego Star Challenge, którego uczestnicy, pokonując schody najwyższego budynku na Pomorzu, zbierali pieniądze na rzecz stypendiów dla dzieci z gdańskich domów dziecka, podsumowuje wyniki sobotniego wydarzenia.
723 schody na 34 piętrach - takie było wyzwanie biegu `Star Challenge`
723 schody na 34 piętrach - takie było wyzwanie biegu `Star Challenge`
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Przypomnijmy: uczestnicy biegu Star Challenge w sobotę, 1 grudnia, ścigali się po schodach biurowca Olivia Star, najwyższego budynku na Pomorzu. Każde pokonane piętro było premiowane, a “wybiegana” w ten sposób suma przeznaczona zostanie na ufundowanie stypendiów sportowych dla podopiecznych Domu Dzieci pod egidą Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznych.

Ponad 200 biegaczy w sobotę pokonało w sumie ponad 10 tys. pięter i uzbierało wspólnie dokładnie 10 tys. 524 zł na wspomniane stypendia.
Zawodnicy ścigali się w trzech odsłonach biegu. Sprint zaczynał się z poziomu zero z metą na szczycie. W wersji Ultra biegacze mieli do pokonania trzykrotnie całość trasy, a w ramach OCR Games weryfikowano zarówno szybkość, jak i sprawność uczestników.

Warto dodać, że potencjalni laureaci stypendiów także “zarobili” na ten wynik, biorąc udział w biegu razem z pracownikami Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznych i dopingującą ich drużyną futbolu amerykańskiego Seahawks z Gdyni.


Bieg rozgrywał się także wokół biurowca Olivia Star
Bieg rozegrał się także wokół biurowca Olivia Star
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Realizacja programu stypendialnego rozpocznie się w styczniu 2019 r. Na początek przyszłego roku Olivia Business Centre zaplanowała także aukcję prac, które powstały podczas malowania muralu na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę - dzieło stworzyli wspólnie Looney i grupa nastolatków z Domów Dzieci. Dochód z aukcji posłuży na ufundowanie stypendiów dla podopiecznych uzdolnionych artystycznie.   


oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl